Tein raskaustestin ja plussaaa näytti=)
takana kaks keskenmenoa (4.3.05 ja 14.4.05) kummatkin rv6 tullut pois!
nyt todellakin pelottaa jos tämä tulee taas kesken.... varmaan kannattis käydä hyvis ajoin neuvolas!!! VAI MITÄ?
takana kaks keskenmenoa (4.3.05 ja 14.4.05) kummatkin rv6 tullut pois!
nyt todellakin pelottaa jos tämä tulee taas kesken.... varmaan kannattis käydä hyvis ajoin neuvolas!!! VAI MITÄ?
Vastaukset 5
Vanhimmat
No onneksi olkoon. On sulla sitten aina nopeasti tärpännyt uudestaan.
Ei kai sinne neuvolaan nyt niin kova kiire ole. Ei ne sille mitään voi jos kesken menee. Sinuna odottaisin sinne rv 8 ja varailisin sitten sitä aikaa.
Eikai se ennenaikainen neuvolassakäynti keskenmenoa estä jos on kesken mennäkseen. EI ne siellä kuitenkaan mitään ihmetabletteja anna, jolla lapsi sen 40vkoa jaksaa pysyä mukana!
Nyt vaan rauhassa lepäilet ja otat rauhassa. pelkäsin itsekin keskenmenoa aluksi mutta nyt raskautta takana 17 3 :)
Onnea!
..kannattaa kyllä hakeutua neuvolaan hyvinkin varhaisessa vaiheessa jos on takana useampia keskenmenoja..Näin sanovat viisaammat..
Myös minä tein tänään testin ja plussaa näytti. Jipiii! Onnea myös sulle!
Aloitetaan verenohennuslääkitys, jos keskenmenot aiheutuvat veritulppa taipumuksen vuoksi. Ystäväni sai juuri vauvan seitsemän peräkkäisen keskenmenon jälkeen, juuri tuo verenohennuslääkitys ilmeisesti auttoi. Hänellä kuitenkin keskenmenot olivat hiukan myöhemmillä viikoilla, ja tulpat tulivat istukkaan.
Muistaakseni kolme keskenmenoa vaaditaan kuitenkin aiemmin, jotta hoitoon pääsee... Et häviä mitään, jos otat yhteyttä lääkäriisi asian tiimoilta!!!