Ripuli

Moi!

Osaisko kukaan sanoa mistä johtuu jos on ripuli ja ulostus on ihan myrkyn vihreetä? Mulla ollu ripulia pari päivää ja nyt oli sit ton väristä..
61007
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos ripuli jatkuu pidempään ja vaikkei jatkuskaan niin varmaan kannattaa lampsia lääkärille maanantaina. Onhan joku ruoka-aine voinu aiheuttaa sen mutta voi olla kyse jostain suoliston tulehdus tai vauriotilasta. Menehän asiantuntijalle.

Äänestä

Mulla löytyi juuri Intiasta saatu Kampylobakteeri ulostenäytteistä ja olen kärsinyt ripulia monta päivää, vihreää sellasta.. Käy ottaas viljely just in case!

Äänestä

...alkava mahatauti tms.? mulla oli ainaki mahataudin aikoihin vihreetä ripulia...

Äänestä

mul oli kerran sama vaiva...
sukulainen sano että voi johtua siitä jos ei juo tarpeeksi vettä tai nesteitä...mutta tokkopa johtuu siitä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Julia kirjoitti:

Moi!

Osaisko kukaan sanoa mistä johtuu jos on ripuli ja ulostus on ihan myrkyn vihreetä? Mulla ollu ripulia pari päivää ja nyt oli sit ton väristä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu