Venäjällä riittää miehiä tapettavaksi

Anonyymi-ap

Yli tuhannen kaatuneen päivävauhtia on menty jo monta päivää. Venäjällä miehiä riittää Ukrainan lihamyllyyn. Tämänhetkinen saldo on lähes 470 tuhatta. Seuraava merkkipaalu, puoli miljoonaa lähestyy hyvää vauhtia, tätä vauhtia alle kuukauden päässä eli sopivasti kesän alla.

Ukraina tuottaa meille myös viihdyttäviä videoita venäläisten sotilaiden lentelystä, varsinaisia korkeushyppääjiä, toki räjähteiden voimalla.

3

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän noita o jo yli puolmillii, russakat ei milloinkaa tunnista mies tappioitaan. Kaikki muu on pelkkää arvailua, no ompa jotai katottavaa.

    • Anonyymi

      Tappioluvut selviävät kaikkissa sodissa vasta sodan päättymisen jälkeen, niin tapahtui myös Suomessa.
      Mannerheim antoi Talvisodan päättymisen jälkeen 14.3.1940 päiväkäskyn, missä hän kertoi, yli 15.000 teistä, jotka lähditte kentälle ei koskaan näe kotejansa. Oikea luku oli 26.000.
      Venäläisten tappioista Mannerheim kertoi, parisataatuhatta vihollistamme lepää hangessa ja tuijottaa särkynein katsein tähtitaivaallemme. Oikea luku oli 48.000.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3753
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      38
      2518
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      35
      2042
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      23
      1782
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1699
    6. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1622
    7. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1598
    8. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1466
    9. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1457
    10. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1419
    Aihe