Nyt se on kesä

Tapasin kimalaisen,
joka oli ihan jurrissa.
Se kekkulehti perseellään
voikukassa ja ihan oli
yltäpäätä siitepölyssä
kuin porsas. Oli tullut
otettua mettä liikaa.
3364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sillä kimalaisella, koskoo piä ja persus.. :DDD

Äänestä

kesä tuli myös tänne savoon 29 C varjossa. Olishan se kiva mennä sen "kimalaisen" kanssa vaikka uimaan...:)

Äänestä
  • Pian vaikka savoon kimalaiseksi jos ei tänne länteenkin ala pian se kesä tulla....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eetu 42 kirjoitti:

Tapasin kimalaisen,
joka oli ihan jurrissa.
Se kekkulehti perseellään
voikukassa ja ihan oli
yltäpäätä siitepölyssä
kuin porsas. Oli tullut
otettua mettä liikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu