Iisalmesta saa pitsan 6 eurolla. Onko täällä vataaavan hintaisia pitsoja?
Pitsa 6euroa!!
30
994
Vastaukset
- Anonyymi
Lidlistä saa 3 eurolla.
- Anonyymi
Lidli ei ole pitseria
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lidli ei ole pitseria
Lidlistä saa paistopisteestä pikkupizzoja joten on.
- Anonyymi
Saako pannupitsaa Kuopiosta?
Tykkäätkö sinä pannupitsasta sehän on pohjaltaan sellainen paksu.
Itse tykkään silloinkin on kova nälkä. Silloin menee paksupohjainen pannupitsa. Sitten kun haluaa vaan herkutella niin ohutpohjainen ja reunoiltaan rapea pitsa ja se pitää syödä ihan sormin. Ei haarukkaa ja veistä. Juomana kokis tai Fanta..eikä mitään light juomia. - Anonyymi
Veronkiertoa. Kannattaa ilmoittaa verokarhulle.
Verohallinnon tekemä valvonta pizzerioihin ja kebab-ravintoloihin on paljastanut, että väärinkäytökset ravintoloissa ovat hyvin yleisiä.
Yli puolessa valvotuista tapauksista on aloitettu rikosilmoitusharkinta, kertoo Verohallinnon tiedote. - Anonyymi
Tilaan aina kinkkupizzan mutta saankin pizzasuikaleista tehdyn pizzan joka ei ole kinkkua laisinkaan.
Mielestäni asia on petos.- Anonyymi
Pizzapaikkaa huomautettu jo kymmenisen kertaa: Kinkku ei saa olla pizzasuikaletta
Ruokaviraston mukaan kinkuksi voi kutsua vain tuotetta, jonka liha on ainoastaan kinkkua.
https://yle.fi/a/74-20096820 - Anonyymi
Ruokavirasto ohjeistaa nimissä
Kinkun ja muiden elintarvikkeiden nimien määrittely on Suomessa Ruokaviraston vastuulla.
Viraston linjauksen mukaan kinkku-nimeä voidaan käyttää vain tuotteista, joiden liha on ainoastaan kinkkua, eli lähtöisin sian tietystä ruhonosasta. Pizzasuikale ei välttämättä sisällä lainkaan kinkkua.
Ruokaviraston ohjeistuksen mukaan siinä tapauksessa, että kinkkua on käytetty vain yhtenä ainesosana toisen lihavalmisteen valmistuksessa, tuotetta ei tule nimetä kinkkusuikaleeksi.
Kuluttajalle pitäisi kertoa ruokalistassa selkeästi, mistä tuotteesta on kyse. Usein pitserioissa kinkkuna käytetään kuitenkin halvempia pizzasuikaleita.
- Anonyymi
7€ greenhouse
- Anonyymi
Kannattaa syödä oikein hyvä pitsa.
- Anonyymi
Johan olis seka tilata pitsa kottiin
- Anonyymi
oho-pitsaa
- Anonyymi
Kuinka monen ruiskuttamaa " Talon majoneesia"?
- Anonyymi
Millainen pitsa sopisi kuvaamaan kuopiolaista golfin harrastamista?
- Anonyymi
Kuulostaa kyllä täysin ylivoimaiselta annokselta kuopiolaisille ravintoloille. Kuopio on Suomen kebab pääkaupunki. Sitä täällä vaihtelevan tasoisena saa joka kadunkulmassa.
- Anonyymi
Hyvä Iisalmi.
- Anonyymi
Ylös
- Anonyymi
Ylläpidon toiveesta.
- Anonyymi
Ylläpidon toiveesta.
- Anonyymi
Pizzaperjantai!
- Anonyymi
Jee PIZZAAA...
- Anonyymi
ahaa
- Anonyymi
Uutuus pizzalausntai!
- Anonyymi
Pizzaperjantai!!!
- Anonyymi
Tähän on nyt tultu
- Anonyymi
Kyllä maistuis pizza
- Anonyymi
Taas pizzaperjantai!
- Anonyymi
Pizzaperjantai!
- Anonyymi
Ei oo pitsa tullu...
- Anonyymi00094UUSI
Pizzaa, pizzaa
Ketjusta on poistettu 64 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4658362Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195750Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2494694Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli474560Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614065Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673692- 901657
- 881089
- 41799