Savon sydämmessä ei tuo matkahuolto oikeen pelitä ja aukiolo ajat on perseestä,vaikeeta tuntuu olevan ei hallita hommiansakaan.
Vastaukset 33
- Anonyymi
Ennen oli paremmin.
- Anonyymi00036
👍
- Anonyymi
Ei siellä viiti käyvä,tilloon muualle.
- Anonyymi
Hyvin toimii !
- Anonyymi
Ei teillä köyhillä ole mitään tilaamista. Mainokset ainoat mitää tulee ja se riittää !!!!
- Anonyymi
Matkahuollon kauttako nykyään mainokset tulee no ei sit pelitä sekään,kun ei näy tulevan.
- Anonyymi
Lauantait kiinni perkele.
- Anonyymi
No ei toimi ei perkele.
- Anonyymi
kävin matkahuollossa. tosi ystävällinen palvelu
- Anonyymi00032
Jossain muualla.
- Anonyymi
Tilaan muualle ei toimi tuolla hommat.
- Anonyymi
Enpä minäkään viitin tuota käyttää epäystävällisen käytöksen ja ammattutaidottomuuden takia, paketit pitkin pöytiä kaikkien luettavana siellä.
- Anonyymi
Sinun kaalimato ostokset ketään kiinnosta!!!!!
- Anonyymi
Sellaisiako sinä tilaat.
- Anonyymi
Kyllä!! Ja nautin ostoksista...b
- Anonyymi
Tilaa myös liukuvoiteita.
- Anonyymi
Ammatti taidotonta porukkaa.
- Anonyymi
Taitaa loppua matkahuolto tuolta.
- Anonyymi
Lapinlahden mh toimii hyvin.
- Anonyymi
Joo sieltä mukava hakea paketit.
- Anonyymi
Erittäin hyvin toimii ja hyvä palvelu
- Anonyymi
Joo totta Lapinlahdella.
- Anonyymi
Palvelu tuolla on ihan ala arvoista. Joskus menin pakettia hakemaan puolenpäivän maissa kun tuolta oli tilatut ruuat lähdössä jakeluun. Tylysti vaan tokaistiin että nämä on nyt tärkeämmät ja erittäin hitaasti rasia kerrallaan laittoi annoksia kun siihen paketin antamiseen ei montaa sekuntia olisi välissä mennyt. Muutenkin saa aina odotella kun työntekijää ei näy missään. En käyttäisi jos ei olisi pakko, mutta valitettavasti posti hilaa kaikki paketit lappariin ja eipä huvita asioikseen sieltä hakea.
- Anonyymi
Samaa mieltä, en käytä tuota enää.
- Anonyymi
Milloinka matkahuolto siirtyy tuolta muualle vai joko on siirretty? Huhu kertoo, että loppuisi vuoden loppuun viimeistään tuolta.
- Anonyymi
Matkahuolto paketti on erikoinen yritys kun pakolla ottavat tullista paketit jotka eivät kuulu omaan jakelualueelle. En tiedä onko heillä jokin pisteytys systeemi jossa eniten paketteja jakavat kerää itselleen jotain pisteitä ?? .Muuta järkevää selitystä ei ole miksi ottaa paketti kuljetettavaksi kun paketin vastaanottaja ei asu matkahuollon oman jakelun alueella .Vai olisiko että on ihan selvää kiusantekoa ?? .Minun kohdalla matkahuolto ei vaivautunut edes vastata lähettjän lähettämiin kysymyksiin .Matkahuolto paketti näyttää olevan täysin kyvytön antamaan asiakaspalvelua saatikappa osata kirjoittaa kun viesteihin eivät vastaa ,oli sitten lähettäjä tai vastaanottaja kyseessä. Matkahuolto toimi eettisesti täysin väärin ja vastuuta eivät ota.Tästä syntyi heille ihan turhaa työtä kun paketti toimittivat väärin ja sitten joutuvat tekemään ns: palautukseen kuuluva lähetys selvennykset.... ehkä tämä turha työ täyttää mukavasti päivän kun muuten ei olisi mitään työtä .
Ikävää on se että asiasta tehtiin selvitys ja lähettäjä ihmetteli myös matkahuollon toimintaaja eivät kuulema vastanneet heidän kyselyyn joita lähettivät useampaan otteesee matkhuollo logistikaan. ja tulivat samaan lopputulokseen että ammattitaidotonta toimintaa .
Matkahuollon tulisi ehkä lopettaa lähetyksien otto jotka eivät kuulu omaan jakemu alueelle. Enmpä usko että mikään paranee mutta yritykset jotka käyttävät matkahuoltoa en enään tee tilauksia . Matkahuolto voi olla iloinen että ehkä heidän toive toteutuu ja ei saa tilata ulkomailta . voi toki olla että ollaan super laiskoja ja ei mitään ylimääräistä tehdä ja toisin tässä tapauksessani kävi .turhaa työtä tuli. - Anonyymi
Heh heh.
- Anonyymi00030
Ammatti taidotonta porukkaa.
- Anonyymi00031
Hävittävät paketteja tuolla, muka saapunut ja ei löydy mistään.
- Anonyymi00033
Monen kokemus paketit kadonnut.Kaikki palvelut muutenkin huononneet .Eikä vaan postin Ennen postipaketit, kirjeet kaikki tuli perille,nyt ei pidä postiin kaikkea edes lähettää.Olin kerran ulkona leikkkasinko jonkun hiuksia, syksy,katettu terassi.Ihmettelin auto pysähtyy....meni katsoin oli paketti pöydällä autokatoksessa,huusin ,"ei tää meille ole !!"näin kuskin oveenkii laittaa,Nimikin oli osoite,"missä se on?"kysy neuvoin..Silti tämä kuski lähti väärään suuntaan..voi hel..Navigaattorin aikaa...En tilaa mitään periaatteesta ihan jos se tämmöstä on.
- Anonyymi00034
Siirtys muualle sieltä.
- Anonyymi00035
Ei voi..on laaja jakelualue.
- Anonyymi00037
Toimii jos vältät pakettiautomaattia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3401243Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.4041135- 102915
- 82837
- 78812
- 82756
- 103694
- 50685
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39680- 37676