Matkahuolto

Savon sydämmessä ei tuo matkahuolto oikeen pelitä ja aukiolo ajat on perseestä,vaikeeta tuntuu olevan ei hallita hommiansakaan.
371984
8Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Ennen oli paremmin.

7Äänestä
  • 👍

    Äänestä

Ei siellä viiti käyvä,tilloon muualle.

6Äänestä

Hyvin toimii !

Äänestä
  • Pilluko.

    3Äänestä

Ei teillä köyhillä ole mitään tilaamista. Mainokset ainoat mitää tulee ja se riittää !!!!

Äänestä
  • Matkahuollon kauttako nykyään mainokset tulee no ei sit pelitä sekään,kun ei näy tulevan.

    2Äänestä

Lauantait kiinni perkele.

4Äänestä

No ei toimi ei perkele.

5Äänestä

kävin matkahuollossa. tosi ystävällinen palvelu

Äänestä
  • Jossain muualla.

    4Äänestä

Tilaan muualle ei toimi tuolla hommat.

5Äänestä

Enpä minäkään viitin tuota käyttää epäystävällisen käytöksen ja ammattutaidottomuuden takia, paketit pitkin pöytiä kaikkien luettavana siellä.

4Äänestä

Sinun kaalimato ostokset ketään kiinnosta!!!!!

Äänestä
  • Sellaisiako sinä tilaat.

    4Äänestä

Kyllä!! Ja nautin ostoksista...b

Äänestä
  • Tilaa myös liukuvoiteita.

    2Äänestä

Ammatti taidotonta porukkaa.

3Äänestä

Taitaa loppua matkahuolto tuolta.

3Äänestä

Lapinlahden mh toimii hyvin.

1Äänestä
  • Joo sieltä mukava hakea paketit.

    4Äänestä

Erittäin hyvin toimii ja hyvä palvelu

Äänestä
  • Joo totta Lapinlahdella.

    6Äänestä

Palvelu tuolla on ihan ala arvoista. Joskus menin pakettia hakemaan puolenpäivän maissa kun tuolta oli tilatut ruuat lähdössä jakeluun. Tylysti vaan tokaistiin että nämä on nyt tärkeämmät ja erittäin hitaasti rasia kerrallaan laittoi annoksia kun siihen paketin antamiseen ei montaa sekuntia olisi välissä mennyt. Muutenkin saa aina odotella kun työntekijää ei näy missään. En käyttäisi jos ei olisi pakko, mutta valitettavasti posti hilaa kaikki paketit lappariin ja eipä huvita asioikseen sieltä hakea.

5Äänestä
  • Samaa mieltä, en käytä tuota enää.

    5Äänestä

Milloinka matkahuolto siirtyy tuolta muualle vai joko on siirretty? Huhu kertoo, että loppuisi vuoden loppuun viimeistään tuolta.

6Äänestä

Matkahuolto paketti on erikoinen yritys kun pakolla ottavat tullista paketit jotka eivät kuulu omaan jakelualueelle. En tiedä onko heillä jokin pisteytys systeemi jossa eniten paketteja jakavat kerää itselleen jotain pisteitä ?? .Muuta järkevää selitystä ei ole miksi ottaa paketti kuljetettavaksi kun paketin vastaanottaja ei asu matkahuollon oman jakelun alueella .Vai olisiko että on ihan selvää kiusantekoa ?? .Minun kohdalla matkahuolto ei vaivautunut edes vastata lähettjän lähettämiin kysymyksiin .Matkahuolto paketti näyttää olevan täysin kyvytön antamaan asiakaspalvelua saatikappa osata kirjoittaa kun viesteihin eivät vastaa ,oli sitten lähettäjä tai vastaanottaja kyseessä. Matkahuolto toimi eettisesti täysin väärin ja vastuuta eivät ota.Tästä syntyi heille ihan turhaa työtä kun paketti toimittivat väärin ja sitten joutuvat tekemään ns: palautukseen kuuluva lähetys selvennykset.... ehkä tämä turha työ täyttää mukavasti päivän kun muuten ei olisi mitään työtä .
Ikävää on se että asiasta tehtiin selvitys ja lähettäjä ihmetteli myös matkahuollon toimintaaja eivät kuulema vastanneet heidän kyselyyn joita lähettivät useampaan otteesee matkhuollo logistikaan. ja tulivat samaan lopputulokseen että ammattitaidotonta toimintaa .
Matkahuollon tulisi ehkä lopettaa lähetyksien otto jotka eivät kuulu omaan jakemu alueelle. Enmpä usko että mikään paranee mutta yritykset jotka käyttävät matkahuoltoa en enään tee tilauksia . Matkahuolto voi olla iloinen että ehkä heidän toive toteutuu ja ei saa tilata ulkomailta . voi toki olla että ollaan super laiskoja ja ei mitään ylimääräistä tehdä ja toisin tässä tapauksessani kävi .turhaa työtä tuli.

1Äänestä

Heh heh.

Äänestä

Ammatti taidotonta porukkaa.

4Äänestä

Hävittävät paketteja tuolla, muka saapunut ja ei löydy mistään.

7Äänestä

Monen kokemus paketit kadonnut.Kaikki palvelut muutenkin huononneet .Eikä vaan postin Ennen postipaketit, kirjeet kaikki tuli perille,nyt ei pidä postiin kaikkea edes lähettää.Olin kerran ulkona leikkkasinko jonkun hiuksia, syksy,katettu terassi.Ihmettelin auto pysähtyy....meni katsoin oli paketti pöydällä autokatoksessa,huusin ,"ei tää meille ole !!"näin kuskin oveenkii laittaa,Nimikin oli osoite,"missä se on?"kysy neuvoin..Silti tämä kuski lähti väärään suuntaan..voi hel..Navigaattorin aikaa...En tilaa mitään periaatteesta ihan jos se tämmöstä on.

3Äänestä

Siirtys muualle sieltä.

8Äänestä
  • Ei voi..on laaja jakelualue.

    Äänestä

Toimii jos vältät pakettiautomaattia.

Äänestä

Ei toimi, paketit katos.

2Äänestä

Matkahuolto toimii hyvin.

Äänestä
  • Missähän toimii ei ainakaan täällä.

    2Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Savon sydämmessä ei tuo matkahuolto oikeen pelitä ja aukiolo ajat on perseestä,vaikeeta tuntuu olevan ei hallita hommiansakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu