"Uskontovallan varastaminen"

Anonyymi-ap

"Olkaapa eri mieltä ison isännöintifirman kanssa mistä tahansa asiasta.

IsännöintiFirmat on kasvaneet niin isoksi, että keskustelun ajankohtana saattaa tulla puhelu julkisistakin instansseista.

Julkisen instanssin suunnasta tulevaa Uhkaussoittoa "virkailijat" tehostavat samaan aikaan kyseisen ison isännöintifirman kanssa käydystä keskustelusta poimitulla harvinaisella yhdyssanalla, vihjaillen sillä epäsuorasti olevansa yhdessä samaa isompaa voittamatonta psyykkisväkivalta-koneistoa;

Aivopestyjä on solutettu ainakin näihin;
- kela

- työvoimatoimisto

- suomi24 ja lukuisat muut keskustelu kanavat

Jokaiseen on integroitunut firmalle aivopesty virkailija.

Kelan edustaja saattaa vihjailla jatkumoilla jotka johtavat työttömyys tukien menetykseen.

Työvoimatoimisto saattaa vihjata jatkumoilla jotka johtavat tukien katkaisemiseen.

Keskustelupalstat sulkevat ja siten estävät avointa keskustelua.

Lakimiehet eivät uskalla ottaa vastaan toimeksiantoja joissa vastapuolena on iso isännöintifirma.

Ammattiliitot eivät uskalla myöskään toimia, edustamiensa työntekijöiden edunvalvojina, tapauksissa joissa on vastapuolena iso isännöintifirma.

Isolle firmalle aivopestyjä on jo niin valtava määrä, että keskustelukanavatkin sulkeutuvat yksi kerrallaan, ensin kriittiset ja sitten loputkin.

Kyseiset firmat ovat onnistuneet tekemään "uskontovallan varastamisen", aivopesemään tietyn uskonnon henkilöitä oman taloudellisen etunsa hyödyttämiseen, huliganismin rajat ylittäneeseen varasteluun.

Ilmiö on vastenmielinen, koska toiminnassa käytetään hyväksi aivopestyjä todennäköisesti viattomia uskontonsa edustajia.

Uskontovallan varastaneet yhtiöt on saatava rajoitettua toiminnassaan, koska valta on kasvanut liian suureksi, ja se rapauttaa demokratiaa syöden parhaillaan yhteiskunnan turvaverkkoja. On huomioitavaa, että tällä hetkellä ilmaisia palveluksia kyseisille firmoille tekevät, saattavat olla joskus myös itse tilanteessa jossa suomalaista turvaverkkoa ei ole enää olemassa."

4

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      😍😋😍😋😍😋😍😋😍

      🍑 ­­N­­y­m­­f­­o­­­m­­a­­­a­­n­i -> https://cut.tw/lovekissa21

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        😍 ­­­N­­y­­­m­f­­­o­­­m­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

      😍 ­­­N­­­y­m­f­­o­­m­­­a­a­n­­­i -> https://cut.tw/lovekissa21

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe