Ettei kukaan särje autoaan . Pikaista korjausta kaipaavat.
Tokmannin liittymässä iso kuoppa. Toivotaan korjausta
Anonyymi-ap
23484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Nyt kun sitä rahaa olisi, se pannaan kaikkeen muuhun, mutta ei kirveelläkään mihinkään tiestön hoitoon/kunnostukseen. Tuntuu kun päättäjillä on tarkoituksen hakuista saada kaikki liikenne pois täältä ja sitä mukaa asukkaatkin. Ja autot ym. kulkuneuvot hajoamaan.
Energiasta saaduilla rahoilla voi korjata myös teitä, on päättäjistä kiinni
Sekä urheilutalon laajennusta
Polvijärventien kunnossapidosta vastaa ELY keskus, kiinteistöjen liittymistä kiinteistön omistaja.
Kaupunki ei siis ole korvausvelvollinen Polvijärventien suhteen, valitukset kunnosta kuuluu tienkäyttäjän linjalle.
Hyvä että tietää varoa autoillessa. Korjannevat varmaan pian.
Ottakaahan selvää ennen kuin kaupunkia joka asiaa pyydätte korjaamaan. Ei kuulu kaupungille eikä pidä korjatakkaan muuten on kaikki ulisijat vaatimassa korjausta omiin liittymiinsä kunnan piikkiin.
No, koskas kaupunki korjaa pääkadun? On meinaan valtavia töyssyjä ja epämiellyttävää tärinää yhdeksällä osuudella.
Ja kaiken kruunaa jalkakäytävä/pyörätie, josta leikattu lähes puolet pois typerällä tärinäkaistalla, jota ei kukaan halua käyttää.
Ennen vanhaan tiet korjattiin, kun niissä oli jotain epämääräisiä kuoppia tai muuta vastaavaa liikennettä haittaavaa. Nyt niitä tehdään siihen, jos tie on muuten hyvä!
Mainoksen arvokin huono kuopalla
Miksihän liikkeeseen pääsyä vaikeutetaan kuopan avulla?
Jotta saataisiin asukkaat muuttamaan pois täältä! Siksi.
Eivät paikkaa, laiskuuttako?
Tiestön kunto ja liittymät laskettu rapistumaan.
Ei yksin Outokummussa.
Infra rapistuminen on koko yhteiskunnan syytä.
Lannistuminen ylläpidossa antaa välinpitämättömän kuvan.
Hopi hopi korjaamaan.
Infra rapistuu ympäri maan ei pelkästään Outokummun alueella.
Hiekkatiet ym. on meillä joka puolella paskana...
EU vie meiltä nekin miljardit, joka vuosi. Lämmintä kättä ja hymyä saamme. Riittääkö se?
Hallitus kerää autoveroa helvetisti mutta sitä ei riitä näille raukoille seuduille, rahat menee ilmeisimmin veroparatiiseihin sun muuhun turhuuteen..
Mitä helkkaria te aina marisette täällä.
Sisääntulotien risteyksestä Louhelankadun risteykseen valtion on Purra hoidassa. Purran puolue käyttää rahansa puoluetuki In ja rikkaitten verohelpotuksiin ja yrittäjien taskuihin. Puolue tukiloilla varmistetaan kansanedustajien kosteat illat. Jaksavat neljään asti ryypätä ja PAUKUTELLA, maalina työmies.
Lakkolain tekemisen rinnalle olisi hyvä tehdä kansanedustajien pakollinen rikosrekisteri istumapaikan yläpuolelle. Näkisi sit mitä edustaja on elämässään tehnyt.
Kirjoitat vähän mutta asiaa.. Puhdas rikosrekisteri olisi eduskunta ehdokkaaksi pyrkiville perusedellytys joka pitäisi täyttyä. Suuri lauma PS edustajia jäisi vaatimusten ulkopuolelle heittämällä..
Kepulaisia on paljon tuomittu, ja lisää löytyy. Oikea konnapuolue.
KEPU ei pärjää persuille konnuuksissa.. Repikää alla olevasta artikkelista faktoja ja vinkukaa sen jälkeen...
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/452f2a46-4f4f-4804-9300-c7bba6869a06
Hyvä että tietää varoa kuoppaa
Oli ne kuopat jo Marinin hallituksen aikaan. Nyt suurenevat kun pitää niillä painavilla patteriautoilla toisten päästä egoaan kiillottamaan jotta maailma pelastuu.
Marinin syytä selkeästi. Nyt Lontoossa miljonäärien helluna seikkailee