Jatkuvia virkarikoksia, kaksoisvirkoja yhtä aikaa eri puoilla maata, tietojen paljastelua. Supo on sekaisin kuin seinäkello ja vastuuta ei kanna kukaan. Ehkä Supossa on vaan liian vähän johtajia?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010410485.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010410485.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Menit lankaan. Sehän on Venäjän propagandaa.
Tässä on Supon rikoksia niin että riittää
https://www.ampparit.com/haku?q=supo
Jos Supossa yhden tai useamman viran omaaville tehtäisiin laajamuotoinen turvallisuusselvitys Supon ulkopuolisen tahon toimesta, moniko saisi jatkaa tehtävissään ja viroissaan?
Riippuu tästä ulkopuolisesta tahosta. Maksaja ostaa sellaisen selvityksen kuin itse haluaa.
Ai moniko saisi jatkaa? Tuskin kovinkaan moni. Kremlin kätyreitä suurin osa, Huvittavinta tässä on se, että nämä ryssien kätyrit tekevät muista turvallisuusselvityksiä. Johtopäätös tästä on se, että turvallisuusselvityksen läpäissyt on Kremlin agentti ja häntä ei pitäisi ottaa mihinkää turvallisuuskriittiseen tehtävään.
Upp upp
Ainakin tuo "hybridivaikuttaminen" on saanut mahtavat mittasuhteet Supon taholta.
Venäjällä on 100 000 maahantunkeutujaa valmiina tulemaan Suomeen ja ne lähettää
Venäjän valtiollinen toimija (supo) Missähän ne vielä viipyvät?
Groonien lennättäminen vakoilutarkoituksessa sähkölaitoksien ja vesilaitosten yllä
vakoilu-ja sabotaasien valmisteluaikeissa! (krp tutkii)
Katselin hieman noita karttapaikan ilmakuvia ja mitäs kummaa, aika hyvin näkyy kaikki linjat ja sähkölaitokset, Rissalan lentokentän liikenneinfran parantaminen Natolle ynnä varuskunnat, tutka-asemat jne.
(ohiajamalla näkee työkoneitten määrän) jne.
Kansan nöyryys syntyy Venäjän vaaran pelottelulla jolla saadaan kansan olemaan nöyrä poliittisten lainsäätäjien ja heidän virkamiseten älyttömyydelle!
Supon johtaja onkin Persu.