mukkalan kauppa

minkä takia mulkkulan kauppa lopetti
281932
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

selvitä asia itte äläkä täällä itke

Äänestä
  • sulta ei kysytty,etkö meinaa hakea apua ongelmaas

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    sulta ei kysytty,etkö meinaa hakea apua ongelmaas

    Isot on ongelmat

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    sulta ei kysytty,etkö meinaa hakea apua ongelmaas

    Tolla kommentoijalla viiraa pääs ja pahasti!!! On se kumma ettei ylläpitäjät puutu tohon ku joka kirjotukses samat lauseet 😡

    Äänestä

  • Tää on vähä niiku kysymistä/tietoa/juttu seuraa varte tehty nii mee saatana sä pillittää jonnekki hevohelevettii

    Äänestä

Varmaan ei ole ollut riittävän kannattavaa kun ei niitä kukaan määrättömästi tappiollakaan pyöreitä.

Äänestä
  • vaikka hinnat huippuluokkaa,

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    vaikka hinnat huippuluokkaa,

    Rahattomille on kaikki kallista

    Äänestä

mulkkumaiset hinnat.

Äänestä

Kilpailu on kovaa ja pienet kaupat kärsii. Harmi.

Äänestä

mulkkulan kauppias liian ahne ,mikään ei riitä,

Äänestä
  • Kohta kaatuu pikkumulkkulakin. Huonosti menee.

    Äänestä

Kyllä näitä pienempiä kauppoja tarvitaan. Sääli että toiminta loppui. Kesäasukkina tuli useinkin käytyä.

Äänestä

Kun ei kannata niin ei kannata.
Yleensä yrityskauppoja tehdessä ei kannata keskittyä siihen mikä on näkyvissä, vaan siihen mikä ei ole näkyvissä.
Jos on niin että edellinen yrittäjä oli vielä nuori, ja lopetti jo muutaman vuoden jälkeen, niin kauppa ei kannata.
Menestyvää yritystä ei myy kukaan, jollei sitten nettoa niin hyvin että riittää loppuelämäksi.
Mutta niin ei voi olla pienyrityksessä.

Äänestä

eriitäin kallis mulkkulan kylä kauppa ,vaikka bussilla kankaanpäähän kauppaan .

Äänestä

Pitää tehdä diili jonkun paroonin kanssa, jolla on auto. Kimppakyydillä kaupalle pari krt viikossa.

Äänestä
  • näin kauppareissu kankaanpäähän ps vois ostaa pikkubussin .

    Äänestä

Uudet kauppiaat on valmiita suurkauppiaita hetken aikaa. Sitten alkaa todellisuus.
Järjestelyt eivät toimikaan, työntekijät eivät riitä.
Tarvitaan surkeasti lisätyövoimaa, mikä on kallista. Toimitaan päinvastoin, yritetään pienellä väellä väkisin, mikä ei onnistu.
Hyllyt puolityhjiä, tavaraa tulee vähän kerrallaan kun ei ole käyttöpääomaa, ei ehditä täyttämään hyllyjäkään kun on sidottu kassalle.
Kulut kovat, säästää ei voi mistään.
Iskee lomat ja sairaslomat, ei ole ketään paikkaamaan. Ei ole halukkaita jäämään yksin töihin, kassalta ei pääse edes vessaan.
Alkaa kuulua murinaa, työntekijät alkaa väsymään.
Kaikki tämä näkyy ja kuuluu.
Periksikään ei voi antaa, ajatkin ovat huonot.
Oravanpyörä on pirullinen.
Ei käy kateeksi. Voi olla vain tyytyväinen että on oikealla puolen tiskiä.

Äänestä

Ei olla enää niin kauppiasta.

Äänestä
  • ylpeä v,mäinen kauppias,

    Äänestä

Ollaan ollaan. Velkaa lisää, Paavo Arhinmäki sanoi että velkaa ei tarvitse maksaa takaisin. Puoli milliä on liian vähän. Lisää lisää.

Äänestä

Aikansa kutakin

Äänestä

Koska lopetti? Lopettiko kauppa-autokin?

Äänestä

kauppa auto toimii ,mutta mulkku hinnat

Äänestä

loppuis -kauppaautokin ihan sama ,halvemmaks tulee ajaa kankaanpäähän ja ottaa pari mummoa mukaan ,

Äänestä

kimppakyytillä kankaanpäähän ,vois maksaa vaikka siitä,halvemmaks tulee

Äänestä

Kyllä siltä kylältä varmaan kaupalle tontti lohkee jos on noin kiinnostuneita ja yrittäjähenkisiä tyyppejä siellä, että eikun pankkiin ja putiikki pystyyn.
Vähä voi harmittaa sitten kun kaikki on vinkumas hinnoista ja haetaan vaan joku tikkuaski. Eläessäni ollut muutamassa kyläkaupassa töissä ja silloin se just ja just kannatti. Ihmiset itte äänestää jaloillaan millaiset palvelut pysyy.

Äänestä
  • on niin ylpeä kauppias itteensä täynnä,hyvä että putiikki meni kiinni

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

minkä takia mulkkulan kauppa lopetti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu