Eikö magassakin kannattaisi ottaa käyttöön, nämä
voimalliset energiat, niin saisitte hommaanne vähän ryhtiä. Näillä voimilla on selvä merkitys
kamppailussa. Tämän vuoksi ei kannata maga miesten
vittuilla itämaisten lajien harrastajille, ettei vaan käy köpelösti.
voimalliset energiat, niin saisitte hommaanne vähän ryhtiä. Näillä voimilla on selvä merkitys
kamppailussa. Tämän vuoksi ei kannata maga miesten
vittuilla itämaisten lajien harrastajille, ettei vaan käy köpelösti.
Vastaukset 9
Vanhimmat
no niin hyvä herra. Et tähdentänyt että missäpäin itää mennään ja millä tekniikalla. Ajattelin vain että Shooto fightning ei varmaan tällaista "energian" käsitystä tunnusta? Vai onko japani lännessä? Mutta niin millä energialla nyt pelottelet koska entisenä kungfu:n harrastajana olen kuullut jostain, että energiaa olisikin muutamaakin lajia. Ainakin chi ja qi tulee mieleen - että viittaatko hyvän energian suojelevan sinua, oi itämaiden tietäjä, vai että liikutat pahaa energiaa vastustajiesi kimppuun? Kummin vain niin eikös se ole vähän hidas prosessi, noin taistelun tuoksinnassa toteutettavaksi?
"qi ja chi"
Sama asia eri kieli.. Niiq japski ja kiina..
kuules nyt se on g.i. joe!
siinä vasta sielunvoimaa.
gi meinaa sitä pukua missä harjoitellaan useimmissa budolajeissa
En tajua tota sanaa pölijä, mut se näytti kirjotettunakin jo ihan kamalalta, lausua en edes uskalla.
Pölijä on sama asia kuin tyhymä. Mene vaikka johonkin pohjalaisen pikkukunnan baariin perjantai-iltana kutsumaan ihmisiä pölijäksi, niin kyllä sinua luultavasti ymmärretään hyvin.
kiitos.. saatampa käydä kokeilemassa jos sinnepäin osun. Mut ton tyhymän jotenkin tajusin, kun otin siitä ton ylimääräsen y:n pois. Kiitos vastauksesta.
Utin leirin vetävä Yanilov herra on treenannut vuosia chi qong energia harjoitteita ja hallitsee energioiden virtaukset !
mulla on etäpallo kotona