Pikakuvakkeen poisto

Millä pystyn poistamaan pikakuvakkeen, jonka poistamisyrityksen jälkeen tulee virheviesti:"Ei voi poistaa xxxx: Käyttö estetty. Varmista, että levy ei ole täynnä jne."
4319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

buuttaa kone yritä sit uusiks jos ei lähe koita muuttaa oikeuksii ja sit uusiks joskus ne herjaa tollei mut sit vaikka seuraavalla kerralla sen pystyykin poistamaan...

Äänestä

Vedä pikakuvake hiiren vasen painike pohjassa roskakoriin.

Äänestä
  • Arvaa vaan oonko yrittänyt!!!

    Äänestä

tuota vikasietotilassa.

Vikasietotilaan pääset kun painelet koneen käynnistyksen alussa F8 nappulaa ja valitset listasta vikasietotilan ja painat enter.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei tiedä kirjoitti:

Millä pystyn poistamaan pikakuvakkeen, jonka poistamisyrityksen jälkeen tulee virheviesti:"Ei voi poistaa xxxx: Käyttö estetty. Varmista, että levy ei ole täynnä jne."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu