Pieni arvoitus?

Arvatkaa kummassako maassa on vuoden 1992 jälkeen tapettu,ryöstetty, raiskattu, ja mukiloitu suomalaisia ihmisiä?
61043
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Venäjällä vai Virossa?

Äänestä

että Suomessa.

Äänestä

Leksa! Elä ota ennee.

Mutta näistä maista eppäilisin enimmäkseen, jotta Ruotsissa.

Sitäpaitsi se pyyhkeenheiluttaja-juttu
pitäis kertoa seuraavalla viikolla.

Äänestä

Arvaan että kaikissa maissa sellaista tapahtuu

Äänestä

Pitäisi lisätä listaan Turkki ja Espanja, näissä ehkä eniten.

Äänestä

Venäjään verrattuna. Noin nyrkkituntumalla :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Leksa kirjoitti:

Arvatkaa kummassako maassa on vuoden 1992 jälkeen tapettu,ryöstetty, raiskattu, ja mukiloitu suomalaisia ihmisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu