Missä ovat kaikki Shumi fanit, jotka pitivät häntä yli-ihmisenä.
Tässä nähdään mikä merkitys autolla on.Auto joka oli shumin käytössä aikaisimpina vuosina oli niin hyvä että, sillä olisi voittanut kuka tahansa.
Ja seuraavaksi kuullaan tosi teräviä kommenteja.
Tässä nähdään mikä merkitys autolla on.Auto joka oli shumin käytössä aikaisimpina vuosina oli niin hyvä että, sillä olisi voittanut kuka tahansa.
Ja seuraavaksi kuullaan tosi teräviä kommenteja.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tosta ei pysty parantaa.
Kun takan reunalla on seitsemän MM-pokaalia (1994,1995,2000,2001,2002,2003,2004), silloin ei suuremmin tarvitse todistella kenellekään mitään. Huonollakin autolla on Schumi hienosti hätyytellyt niin Alonsoa kuin Räikkääkin.
schumi on kova kuski, mutta yliarvostusta välillä ilmenee. tositilanne on nyt sitten paljastunut.
Ei tosta Schumin ajosta tule yhtään mitään. Nytkin jotain 5 autoa menivät heti lähdössä heittämällä ohi, vaikka kaverilla oli niin kevyt auto, että 11. kierroksella piti jo mennä tankkaamaan.
Schumi-tuuriin tietty kuuluu se, että lukemattomia edellä ajavia parempia kuskeja keskeytti ja turva-auto poisti yli 30 sekunnin eron edellä ajavaan.
Voi raukkaa, kun olisi jo tajunnut lopettaa, ei tarttisi hävetä.
Ei Her Shumilla ole yhtään se suuremmat taidot kehittää autoa kun Räikköselläkään. Jos auton ominaisuudet ovat hakusessa ei sellaista kuskia olekaan joka sanelee koko tiimille kuinka auto rakennetaan hyväksi A...Ö:n.
et tosiaan taida tajuta f1stä mitään kun noin sanot. schumi on autonkehittäjänä räkkää parempi jo pelkän kokemuksensa takia. Ja ei ole schumin vika jos auto suunnitellään päin peetä...
Kerrotko ihan konkreettisen esimerkin siitä, miten kuski kehittää autoa?
Täällä edelleen ollaan ja ollaan varmoja että tulokset vielä paranee.
Ai niin, koitetaan nyt kuitenkin pitää mielessä miten tuo Räikkösen eilinen voitto tuli...tallin järkkäämänä. Ja taitaa niitä tulla jatkossa lisää...kuten McLaren on tehnyt aiemminkin
Siis tääh väitätkö sä että talli järkkäs räikkösen voiton.. no huh huh. Ihan varmaan juu kun valmistajien pisteitä olis tullu roppakaupalla enempi jos ramboya ois tullu maalii
Schumil on ollut tapana järkkäillä voittoja tallikaverin voiton viemällä useammin kuin 10 krt joka vaan kertoo miten perseestä koko kuski on.
sopivasti varikolla vaan tuo Monty otettiin...ja tekihän Coulthardkin tilaa Häkkiselle jonkun kerran
Nämä asiat vain unohtuvat niin helposti
ei ne unohu ainakaan mulla. Muistissa on kuinka Rubenssia nöyryytettiin kunnolla vielä silloin kun "korskealla oriilla" pääsi eteenpäin hieman nopeammin kuin nyt. No, oikeasti se oli nöyryyttävää Maikkelille ku Rubens laski ennätystehtailijan ohi kerrankin vasta juuri ennen ruutulippua.
Varmaan aikamoinen ennätys tuokin kuinka monesti Maikkeli on tallimääräyksellä voittanut a)kisan b)tallikaverin tai ollut muuten vain avun tarpeessa.
Siellä taitaa olla ns. corleoonet asialla, etä Rubens yhä tekee niin kuin on jo pitkään tehnyt.
Ei mitään, Maikkeli on kova kuski, mutta tallimääräykset on syvältä ja poikittain.
tallimääräykset ei todellakaan nosta urheilun profiilia. Schumi sentään on omilla avuillaan voittanut useiimmat mestaruudet. En kiellä etteikö ole joskus saanut rubensilta apua mutta on vastaavasti antanut rubensille tilaa. Kuten antoi tilaa Irvinelle sinä vuonna kun itse menetti mestaruustaiston jalkansa vuoksi. Tarkoitus oli vain tuoda esille ettei suomalaisetkaan ajajat pelkästään omilla avuillaan noita voittoja ole saaneet.oli kyse sitten häkkisestä tai räkästä.