Jokohan pian Jaron Hannu Touru, RoPSin Lumijärvi ja TP-47 Vaalto saavat etsiä muita töitä, kun ei näytä tuo valmentaminen sujuvan - no nuo kyseiset joukkueet ovat tosin niillä paikoillaan minne ennen kauden alkua veikkailin niiden jäävänkin!
Mikähän noista säilyy sarjassa - veikkaan Jaro siellä on sentään Eremenkot, mutta RoPSissa TP-47:ssä ei ole yhtään liigatason pelaajaa!
RoPS tippuu suoraan ja Ykkösen voittaja Viikingit(?) tiputtaa Tornion!
Potkut lähestymässä
7
805
Vastaukset 7
- ???
pidä jätkä pääs kiinni!!! rops ei tipu mihinkään.........!?
ROLLO rulez.. - Ei ei ei käy
JOS Tp:ssä ei oo yhtään liigatason pelaajaa niin katso peiliin. Torniolla on monessa otelussa hallinnut peliä. Ja miten Janne Henriksson.
Katsos poika vaan muutama 2-3 viikkoa missä Tp-47 on. JARON suhteen olen hieman samoilla linjoilla ja Rops on kyllä suurin putoaja suosikki ellei kehiin tule uutta valmentajaa nostamaan sitä ja JAROLLE UUSI VALMENTAJA HETI.
tällä hetkellä uskoisin Jaron olevan toiseksi viimeinen ja rops viimeinen ja Tp-47 kolmanneksi viimeinen. TILANNE VIELÄ MUUTTU USKO POIS TP_¤/ TULEE NOUSEMAAN ja JARO myös valmentajan vaihdoksella ja Rops ehkä valmentajan vaihdoksella saa muutamia pisteitä. (tämä vaan näyttää olevan totuus ) - däni
Zeddy Saileti
- jjiiiiipeeeeee
RoPS tulee nousemaan sarjataulukossa keskikastiin. RoPS on perinteisesti vahva kotijoukkue ja sillä alkaa kohta kotiotteluiden putki. Näillä voitoilla joukkue säilyy kirkkaasti sarjassa.TPS,TP-47,Jaro ja KuPS taistelevat putoamisesta.Veikkaan Jaroa suoraksi putoajaksi ja muut yrittävät välttää karsintapaikan.
- JiiÄm
TamU lähti peliin takki auki, no kyllähän Hjelm oli kironnut pelaajat matsin jälkeen ei tule toistumaan!
- ammuu olen kana
JiiÄm kirjoitti:
TamU lähti peliin takki auki, no kyllähän Hjelm oli kironnut pelaajat matsin jälkeen ei tule toistumaan!
Totta. RoPS ei ansainnut pistettään eilen. Toivon todella että RoPS tippuu liigasta, samoin Tornio. Ketä kiinnostaa tulla katsomaan jotain RoPSia... Yleisömäärät laskevat. Liigaan voisi nousta vaikka VPS jossa yleisöäkin kävi sentään ihan mukavasti ja toinen vaihtoehto voisi olla vaikka Viikingit. On toki rovaniemeläisillä sellainenkin liigatason pelaaja kun Jani Viander.
- valitan sori vaa..
ammuu olen kana kirjoitti:
Totta. RoPS ei ansainnut pistettään eilen. Toivon todella että RoPS tippuu liigasta, samoin Tornio. Ketä kiinnostaa tulla katsomaan jotain RoPSia... Yleisömäärät laskevat. Liigaan voisi nousta vaikka VPS jossa yleisöäkin kävi sentään ihan mukavasti ja toinen vaihtoehto voisi olla vaikka Viikingit. On toki rovaniemeläisillä sellainenkin liigatason pelaaja kun Jani Viander.
Ropsi puttoo se o saletti . Tp-47 2.viiminen. sitte jaro ja sit Kups ja sit TPS eli ....
10. TPS säilyy
11. KuPS SÄILYY ( Kups vani )
12. Jaro säilyy
13. TP-47 putoo karsintojen kautta.
14. RoPS putoo suoraan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde1131535- 125979
- 47931
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku92889Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57777- 64622
- 42621
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan235610- 34607
- 49577