Kysyisinkin teiltä muilta NG900 ajajat, minkä merkkisillä nakeilla olette liikenteessä?
Itse kun vaihdoin kitkat talven jäljeltä pois ja kesäkummit alle tuntui kuin maailma olis romahtanut oli rerngasmelu korviinpistävää. Edellinen omistaja oli laittanut jotkut Vikingit alle ja ovat sellaiset jyrät että oksat pois.
Itse kun vaihdoin kitkat talven jäljeltä pois ja kesäkummit alle tuntui kuin maailma olis romahtanut oli rerngasmelu korviinpistävää. Edellinen omistaja oli laittanut jotkut Vikingit alle ja ovat sellaiset jyrät että oksat pois.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niillähänmä 185 65 R15
NRH 2 205/55/16"
Auto on tosin -91 900.
Kyllä aluvanteet tuo autolle tosi hyvän ulkonäön :)
Pilot Primacyt, 205/50-16. Erittäin hiljaiset ja mukavat. Suosittelen.
Vaatimattomampi koko vain:
195/60R15.
Alla on 15":n Nokian NRV:t. Olenko tyytyväinen? No, en ainakaan 100%:sti. "Meluisat" renkaat ja tasapainotus on melko hankalaa. Kovalla vauhdilla ovat kyllä melko hyvät. Vaikka Nokiaa haukutaankin, niin taitavat seuraavat autonrenkaani olla myös Nokiat, sillä saan niistä firman kautta 54% rabattia.
Power Racer-II 235/40/17. Joo, meteli kyllä lisääntyi talvirenkaiden jälkeen.
Kesällä on tarkoitus hommata hiukan kapeamman nakit, vetelevät turhan paljon nuo nykyiset.
Vaikka nämä nykyiset on 16 tuumaiset on ne hiljaisemmat kuin alkuperäiset Pirelli P4000:set 185/65*15, ja tuo 16 tuumainen on Saabbiin sopiva, ei mene liian matalaksi rengas, no en tiedä kyllä millaiset ne on ajaa hiekkatiellä.
Parempi jättää mainitsematta... :) Lentää tän kesän jälkeen roskiin ja nykyisille 16" kesävanteille tulee talveksi kunnon talvikumit. Seuraavaksi kaudeksi jos luoja suo, vaihtuu tilalle muutama tuuma isompaa pyörää.
Toi edellinen oli lainaus GTi-magazinestakin tutusta, tulossa sitä ja tätä osastolta.