Millä ihmeellä matto puhtaaksi?

Millä sais pois muovimatosta vauvanvaunujen renkaista mattoon tarttuneet jäljet?
3644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos on tullut mustaa renkaista, kokeile pyyhekumia. Hyvä on myös savikivi, sillä kun hankaa lähtee moni asia irti paikasta kuin paikasta. Kannattaa kuitenkin kokeilla soveltuuko se pinnalle johonkin huomaamattoomaan kohtaan.

Äänestä

kokeile viledan miraclean sientä.
aattelin ensin että taas uutta hömppää, mutta se on aivan mahtava!
en oo just kyseisenlaisiin tahroihin koettanut, mutta tuolla sienellä on pessy kaikennäköistä tahraa ja tummentumaa mitä olen luullut pysyviksi. vanhassa talossa kun asutaan niin tässä on varmaan vanhimmat tahrat jo v. 1933 :D

Äänestä
  • Heh! Ei tainnu auttaa mikään...EIKÄ AUTA, siinä on ja pysyy!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


A.Vuton kirjoitti:

Millä sais pois muovimatosta vauvanvaunujen renkaista mattoon tarttuneet jäljet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu