Miten Xp:ssä kun on Service Pack 2

niin miten Internet-suojauksissa pitää olla valittuna nämä Active X-komponentit. Pitääkö ne olla pois käytössä vai käytössä, eli miten ne kaikki kohdat pitää ruksata. Ihan on sellainen tunne kun ne olisi mulla väärinpäin. Osaisiko joku kertoa mitkä valinnat niissä pitää olla.

Kiitos etukäteen!
1429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

1-kohtaan; Poista käytöstä
2-kohtaan; Poista käytöstä
3-kohtaan; Ota käyttöön
4-kohtaan; Kysy vahvistus
5-kohtaan; Poista käytöstä
6-kohtaan: Ota käyttöön

Noin on meidän firman koneessa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tietämätön 2 kirjoitti:

niin miten Internet-suojauksissa pitää olla valittuna nämä Active X-komponentit. Pitääkö ne olla pois käytössä vai käytössä, eli miten ne kaikki kohdat pitää ruksata. Ihan on sellainen tunne kun ne olisi mulla väärinpäin. Osaisiko joku kertoa mitkä valinnat niissä pitää olla.

Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu