Tiivistys

Navigare ohjelmassa kiinnitettiin kaikki hilputtimet purjeveneeseen suoraan ruuveilla ilman sikafleksia tai vastaavaa tiivistysmassaa.

Eikö purjeveneisiin tarvi laittaa mitää?
Moottoriveneessä vesi vuotaisi sisään tai imeytyisi lasikuituun.
2546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lasikuituun ruuveja varten tehdyt reiät on aina viistoitettava, vaikka veitsen kärjellä. Näin saadaan tiivisteaineesta o-rengas ja reikä on tiivis.

Äänestä

Navigare on kyllä niin paska ohjelma että ei kannata paljon ottaa sieltä oppia!! (jos, niin tee päin vastoin)

Eli aina sikaa väliin ja jos vain mahdollista niin pultilla ja mutterilla ja kunnon brickaa väliin.
Ruuvit on just jotain navigare-kokkaus ohjelman sunnuntai purjehtijan niksejä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkki kirjoitti:

Navigare ohjelmassa kiinnitettiin kaikki hilputtimet purjeveneeseen suoraan ruuveilla ilman sikafleksia tai vastaavaa tiivistysmassaa.

Eikö purjeveneisiin tarvi laittaa mitää?
Moottoriveneessä vesi vuotaisi sisään tai imeytyisi lasikuituun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu