Hotelli Majestic Olimp

Neptun

Onko kukaan lomaillut kyseisessä hotellissa? Hyviä vai huonoja kokemuksia? Kertokaa muutenkin tuosta Neptunin alueesta...hyviä ja huonoja puolia. Millaset etäisyydet on ostospaikoille?

1

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MaikkiX

      Ihan tavallinen turisteja varten väsätty, ehkä monilta osin jo parhaat vuotensa nähnyt lomakylä. Noin 8 km päässä on sitten mielenkiintoinen oikea n. 40000 asukkaan kaupunki Mangalia ja 40 km päässä Constanta, jossa jotakin 200-3000000 asukasta. Shoppaamaan kannattaa lähteä Constantaan tai peräti Bukarestiin, ainakaan alkukaudesta ei Neptunissa ollut oikein yhtään mitään kauppoja. Yksi hauska vaatekauppa keskellä kylää mäen päällä oli..

      Liikkuminen on helppoa ja halpaa minibusseilla, joita menee yhtenään.

      Vossikkakuskit on huijareita, sovitut diilit ei pidä. Kierrä kaukaa.

      Basaarialue Neptunissa pelkkää turistirihkamaa, vähän oikeampi basaarialue löytyy Mangaliasta. No, sielläkin kama on kuin Viipurin torilla kävelisi, mutta joukossa kyllä jotakin hauskoja & halpoja löytöjäkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1177
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe