Eli talossa on 2 kperhoskoiraa ja haaveena on venakko.
sanotaan että jos vinttikoiran ottaa pennusta taloon jossa on pieniä koria ei ongelmia tule koska oppii elämään niiden kanssa saalistamatta.
myöskin sanotaan että vinttareiden saalistusvietti laukeaa normaalisti siinä vaiheessa kun saalis juoksee..???onko kellään kokemusta pikkukoirista ja vinttareista samassa taloudessa?
venakko + pikku koira
4
757
Vastaukset
- nippe
venakko narttu ja kääpiövillis.ei ole ollut mitään ongelmia kun on tottunut pennusta asti pieniin koiriin.kissaakaan tuskin huomaa ja lenkillä voi aina pitää irti ja tulee luokse.meillä mennyt hyvin,tosin tuo nuorempi villakoira on koko lauman johtajana,isommat alistuu=)
- peto
Petoja ovat nykyiset, unohda koko rotu. Koita jotain muuta. Ei ne muutkaan pulmusia ole , mutta varottavat edes ensin.
- 3 venakko kotona
peto kirjoitti:
Petoja ovat nykyiset, unohda koko rotu. Koita jotain muuta. Ei ne muutkaan pulmusia ole , mutta varottavat edes ensin.
Meillä on nyt 3 venakko kotona, eikä suurempia ongelmia ole kun ovat tottuneet lapsiin ja pieniin koiriin. Saalistusvietti ei laukea niin kovin helposti. Mutta lenkillä täytyy olla silmät myös p:seessä, että osaat itse ennakoida koiran liikkeet.
- mun mielipide!
Ei!jos se halua elää pelossa että se tappaa pikku koirasi..itelläni on phalene ja en koskaan uskaltaisi luottaa siihen että venakko ei tekisi sille mitään.tutun venakko jopa tappoi niiden uuden kissanpennun..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979