meille tuli vauva 5.6, onko kokemusta että kauan joudun odottamaan seksiä? halut on vain kasvaneet syntymän jälkeen
tuore isukki
mtl
112985
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kysymykseesi en osaa vastata, mutta yhden jutun kerron. Jos seksi on sinulle tärkeää, nyt ei ole oikea aika hoppuilla! Tämä on täydellinen ajankohta saada nainen inhoamaan seksiä vaikka koko loppuelämäkseen, jos erehdyt painostamaan. Hänellä voi olla itsetunto kropan takia heikoilla ja suuri huoli omasta viehättävyydestään. Voit näyttää, että seksikkyys ei ole minnekään kadonnut, mutta älä kiirehdi...
Tietysti jos molemmat ovat innolla hommassa mukana niin sitten ei kun tohtorille soittelemaan! Lääkäri varmaan osaa antaa juuri teitä koskevat ohjeet, kun tietää miten mukavasti paikat ovat revenneet jne.
Vakio-ohjehan on, että yhdyntä tapahtuisi vasta jälkitarkastuksen jälkeen, joka muistaakseni oli noin 5 vk synnytyksestä. Haitari on kuitenkin todella venyvä. Nyt kannattaisi mennä äidin tuntemusten mukaan, jonkun paikat ovat valmiit yllättävän nopeasti synnytyksen jälkeen, jos on laitettu paljon tikkejä, niin menee EHKÄ kauemman, ei välttämättä. Lämmittelyyn menee ehkä kauemman aikaa ja alku pitää ottaa kuin "ensi kerralla".
Älä unohda, että on muutakin seksiä kuin yhdyntä!
meillä meni ensimmäisen kans noin kuukausi, ennekuin olin valmis, mut toisen kans ei mennyt kun kaks viikkoo. Ja muista lämmitellä ja pitää hyvänä koko ajan myös lasta, kokemusta on.
Ja toivo parasta. Se pahin on se, et sä et saa pillua kunnolla enää ikinä sun vaimoltas.
Suomalaisen "pehmo"miehen kohtalo on 80%:sti puutteessa eläminen, joten annanpa yhden neuvon:
- Hanki parempi TV, sellainen josta tulee pornoa tuutintäydeltä. (Antaa ainakin jotain lohtua, kun oma vaimo on kylmä kuin pakaste.)
Jätkällä on tuore vauva ja hän ajattelee vain seksiä. Eikö sulla ole muuta tekemistä?
Ehkäpä joillain vain on niin hyvännäköiset ja haluttavat vaimot, että seksihalut herää väkisinkin...
..koittaisit keskittyä olennaiseen. Eli lapseen ja lapsen äitiin.
Joo samaa mieltä. Ei sitä ensimmäisen kuukauden aikana käyny paljoo seksi mielessä...kyl se pieni nyytti on kaiken keskipiste...PISTE! Älä sure sen seksin kanssa...ajallaan se sit tulee kohdalle...ja ainahan on noi kädet keksitty!;)
vaikka olenkin nainen vastaan siltikin tähän. antakaa anteeksi miehet kun änkeydyin tänne!
juu meille syntyi poika 3,5kk sitten. 3 viikkoo meni kun eka kerran seksiä harrastimme synnytyksen jälkeen. siltikään tämä ei miehelleni riittänyt. ilmeisesti ei vaimo ja vastasyntynyt lapsi kovinkaan kiinnostanut, vaan seksi oli tärkeämpää.
niimpä hän myönsi että on monet kerrat tyydyttänyt itseään saunassa, viis siis minun tunteista vaikka ehkä itsekkin olisin halunnut kosketusta vaikka en seksiin pystynytkään heti.
yritin kyllä muulla tavalla tyydyttää mieheni, mutta tämäkään ei riittänyt!
ota siis vain minun miehestä mallia! ällöttävää..
nyt sitä seksiä sitten onki kerran viikossa vain, vaikka sillon olisi ukko voinut lämmitellä saunaa vaikka joka ilta.
vastaan viestiin, sorry. Ensmäisen lapsen synnyttyä en todellakaan kyennyt seksiin, siis yhdyntään moneen kuukauteen. (ehkä jopa 6kk.)Repesin todella pahasti koska lapsi oli kilon verran isompi kuin lääkäri ultrassa mittasi.Kätilö sätti mua synnytyksen kulkiessa, hänellä odotti useamman päivän vapaa.
Koin itseni epäonnistuneeksi ja panostin kaiken lapseen.Imetin 10 kk. Juupa juu, liukastusvoiteitakin vois käyttää.Joku aiemmin mainitsikin sen että nyt on oiva tilaisuus pilata seksielämä lopullisesti, olen samaa mieltä.
Toinen muksu syntyi hätäsektiolla ja rakastelu oli ihanaa heti kun lupa tuli.Eli 6. viikon kuluttua varoen leikkausarpea. Malta mielesi ja kattele salaa vaik pornolehtiä tai käytä mielikuvitustasi ja hoida homma itse jos vaimo ei ole valmis.
Olen aika varma asiasta että kun saa parantua rauhassa niin kyllä himot alkaa hyrräämään melkein kovemmin kuin ennen.
se sun sexi elämäs on nyt loppu, niin se vaan on. semmosia ne naiset on:(