on käynnissä ja kysyn että voiko sinne istutta esim. voikukkia ja leskenlehtiä? Pysyykö ne hengissä ja voiko kalat syödä niitä?
Tarkoitus on hankkia akvaarioon 1 särki, 1 lahna ja 1 kirjoahven.
Sopiiko niiden sekaan vielä meduusa ja kampela?
Syökö ne toisiaan?
AUTTAKAA ALOITTELIJAA
5
563
Vastaukset 5
- o..
Kyl o aika hävii puuhaa???? Ostaisit kunnon akvaarion ja kunnon kasvei ....Pääsisit helpommal..!!!
- Pena
Sinne voi istuttaa vaikka mitä,mansikoita,puita,hedelmiä ja juureksia.Kaloiksi näille kasveille sopii sinivalas ja mustekala.
- devario
Pena kirjoitti:
Sinne voi istuttaa vaikka mitä,mansikoita,puita,hedelmiä ja juureksia.Kaloiksi näille kasveille sopii sinivalas ja mustekala.
En tiedä miksi edes vaivautua...
Hih. Laita vaikka maitovalas:)
- Tintti
Ehdottomasti ja paras ois ku vielä itsekkin menisit uiskentelemaan sinne (eipä taida kyllä mahtua).Pari lohta hanki myös ja sitten delffiini ja pari valasta.Istuta vielä omenapuukin sinne et jos kalat söi omenoita.Jotai järkeä näihin viesteihin
- Hullun hommaa! >:(
siis tiedätkö että luonnonvarisia kaloja ei saa pitää akvaariossa!
JA voikukkia ja lesken lehtiä...
osta kunnon akvaario ja osta kaupasta akvaariokaloja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4131819- 1471165
- 901102
- 671093
- 1051038
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku156893- 94741
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50689En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57654