Yamaha 15 hp kaukohallintalaite.

Tietääkö kukaan onko Yamaha 15d 684C koneeseen mahdollista saada kaukohallintalaite. 15 heppanen.
4835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On mahdollista

Äänestä

Ei kai saa. Ei ole ulkoista kaasuvipua.

Äänestä
  • "Ulkoista kaasuvipua" ? Mun 15 hv Mercuryssä kaasu ja vaihdevaijeri kytketään moottorin sisällä vipuihin . No , ehkä Jammussa on erilailla .

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    "Ulkoista kaasuvipua" ? Mun 15 hv Mercuryssä kaasu ja vaihdevaijeri kytketään moottorin sisällä vipuihin . No , ehkä Jammussa on erilailla .

    Pienemmissä jammuissa ne kytketään tällä tyylillä:
    https://m.media-amazon.com/images/I/51Q0ZahT8fL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg

    Kyseessä olevassa jammussa on kyljessä vain vaihdevipu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tietääkö kukaan onko Yamaha 15d 684C koneeseen mahdollista saada kaukohallintalaite. 15 heppanen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu