Finnmatkojen äkkilähdöt

Löytyykö täältä ihmisiä, jotka ovat matkanneet Kreikkaan tai saarille Finnmatkojen äkkilähdöillä? Haluaisin kuulla kokemuksia. Majoituskohteella tai hotellilla/hotellin tasolla ei ole väliä mutta jonkin verran jännittää tuo mahdollisuus joutua samaan huoneeseen vieraiden ihmisten kanssa (meitä siis kaksi lähdössä)... Onko näin käynyt usein? Miten homma on käytännössä toiminut?
31163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vuosi sitten toukokuussa otimme Finnmatkojen äkkilähtötarjouksen 2 yhden hinnalla Skiathokselle. Matkakohteita oli tarjolla useita muitakin, meille Skiathos ja ajankohta sopi parhaiten. Majoituimme kahden hengen huoneeseen samaiseen hotelliin, joihin täyden hinnan maksaneetkin. Ei valittamista.
Jos matkapäiväkirja kiinnostaa, ota yhteyttä!
[email protected]

Äänestä

Joka vuosi matkustan kerran äkkilähdöillä. Erittäin hyviä hotelleja ollut, myös Finnmatkoilla.

Tosin omat lähtöni olen tarkoituksella sijoittanut kevääseen tai syksyyn, juuri sen takia että silloin ylimääräistä hyvää hotellimajoitusta on tarjolla. Heinä- tai elokuussa ei varmaan näin ole, ja kesäkuussakin on Korfulta yksi huonompi kokemus jokerimatkasta (kehno huone, joka jouduttiin vaihtamaan kesken kaiken). Viimeisin kahden hengen matka (viikko)toukokuussa pojan kanssa kustansi n. 600 euroa yhteensä, listahinta oli 1000 euroa. Parina aikaisempana vuotena jopa parempitasoiseen hotelliin Kreetalle on päästy 440...500 eurolla ...
Kahden hengen porukalla ei ole koskaan huoneeseen yritetty ängetä enempää tuntemattomia asukkaita!

Äänestä

Otimme kaverin kanssa viime elokuussa äkkilähdön kossille. lähtö oli samana päivänä, hinta oli jotain neljäsataa euroo/kaksi viikkoo. Hotelli jännitti, mutta oli upea. Nimeltänsä Kos hotel (virallinen nimi kai joku Kos apartments) Tosi hieno, ja hyvä palvelu. Välillä käy hyvä tsäkä, välillä ei. Ei kai niistä äkkilähdöistä muuta voi sanoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkalle loppukesästä kirjoitti:

Löytyykö täältä ihmisiä, jotka ovat matkanneet Kreikkaan tai saarille Finnmatkojen äkkilähdöillä? Haluaisin kuulla kokemuksia. Majoituskohteella tai hotellilla/hotellin tasolla ei ole väliä mutta jonkin verran jännittää tuo mahdollisuus joutua samaan huoneeseen vieraiden ihmisten kanssa (meitä siis kaksi lähdössä)... Onko näin käynyt usein? Miten homma on käytännössä toiminut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu