Kun ne EU-vaalit nyt kohta on, ennakkoäänestys alkaa 29.5., niin menkää nyt äänestämään vaikka kauppareissulla, ei se montaa minuuttia kalliista ajastanne vie.
Ja katsokaa sitten ettei sinne EU-parlamenttiin menee yhtään vihreää, eikä vasemmistosössöä Suomea koskevia asioita sössimään.
Kyllä tulee taas veronmaksajille kulunkia jos vihervasemmisto saa enemmistön parlamenttiin.
Luoja meitä siltä varjelkoon, vaikka omissa käsissämmehän se on.
Ja katsokaa sitten ettei sinne EU-parlamenttiin menee yhtään vihreää, eikä vasemmistosössöä Suomea koskevia asioita sössimään.
Kyllä tulee taas veronmaksajille kulunkia jos vihervasemmisto saa enemmistön parlamenttiin.
Luoja meitä siltä varjelkoon, vaikka omissa käsissämmehän se on.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos äänestämisellä vaikutettaisiin asioihin se olisi laissa kielletty.
En usko tähän systeemiin enkä transu politikkojen valheisiin.
Eikä taida olla mikään omissa käsissä eiköhän ne kaikki tulokset ole jo etukäteen päätetty huora loosseissa ja kabineteissa.
Älkää stna vaan äänestäkö, itkekää sitten kun teiltä pakkoperitään kaiken maailman ilmastomaksuja ja haittaveroja joita vihervasurit siellä brysselissä päät savuten junailevat! Ehdottomasti vihreitä paljon Mikkoska etunenässä sinne pitää saada, kyllä ilman muuta!
Kun ei maksa veroja niin ei tarvitse miettiä tommosia. hyvin yksinkertaista !
Nepä ilmastomaksut kun näkyy kaikissa hinnoissa, niitä et voi sinäkään välttää.
Bensan hinta nousee, ruoan hinta nousee, vuokrat nousee, bussilippujen hinnat nousee, kaikki nousee.
Mistä ei pystytä hintaa nostamaan, se kielletään.
Rahat jaetaan maailmalle ja pummeille, se on sitä viherpunapolitiikkaa.
Äänestäkää torvelot, älkääkä urputtako!
En ainakaan äänestä niitä jotka kannattivat suomalaisen pullopalautus-järjestelmän romuttamista. Äänestäneet löytyy netistä.
Kyllä. Äänestän PS
Niinhän ne venäjän kaverit äänestää. Kyllä.
Väittää kommunisti 😂
En ainakaan äänestä p karjalan vassareita enkä muita hörhöpaimenia.Sepi ois köffiporukan mielleen.
Telkkarissa höyryt päällä!