Olen asunut vaasassa ja siellä vaikuttaa olevan enemmän homovastaisuutta kuin vaikka tampereella vaikka on sielläkin sitä. Perustuu oman kokemukseen. Minua on nimitelty homovastaisilla nimillä ja se on huudettu joskus minulle vaikka kun olen ajanut autoa.
Tätä nimittelyä on tapahtunut siellä missä nyt on muita, vaikka kadulla, kahvilassa, kirjastossa, uimahallissa, koulussa, kesätöissä, siviilipalveluspaikassa, työharjoittelussa.
Tätä nimittelyä on tapahtunut siellä missä nyt on muita, vaikka kadulla, kahvilassa, kirjastossa, uimahallissa, koulussa, kesätöissä, siviilipalveluspaikassa, työharjoittelussa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ihmiset ei vaan pidä friikeistä tai perverseistä. Ei se ole mitään kammoa. Se on luonnollinen reaktio.
"Ihmiset"? Puhu omasta ja muiden homovastaisten puolesta. Ei minulla ole mitään homoja vastaan.
Monesko kammo aloitus tämä on?
Suomi24 ylläpitäjä kysyjä tietää itse vastauksen. Miksi kysyy. Mitä väliä vaikka niitä olisi monta?
Onhan näitä useita ja aina tarina sijoittuu eri paikkaan.
Itse taidat olla heterokammoinen.
Miksi kammoksuisin heteroita?
Missä vertaistuki?
Onko homokammoinen sama kuin homofobinen?
On
Miksi vaasassa on paljon homovastaisuutta?
Koska Vaasassa ei suvaita friikkiporukkaa. Sirkuspellet menkööt vaikka homobaariin.
Suvaitsemattomuus on hävettävää. Ei vaasassa ole homobaareja.