Siun Sote ei palvele ihmistä

Palvelut muuttuvat epätasa-arvoisiksi vaikka ihmiset maksavat veroja! On se jännä että rahat lopussa kun perustettiin hyvinvointialueet ja edustajat.

Suurimpia puhalluksia soten historiassa.
4187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvinvointialueella on paljon superpalkkaisia johtajia, kaksi parasta tienaa kumpikin 15 000 €/kk!
Ennen rahat riitti, lääkäriin pääsi ja hoitoa sai ilman tuota johtajalegioonaakin.
Nyt kun vanhaa alettiin korjata, rahaa ei riitä mihinkään muuhun kuin johtokoplan palkkoihin, jotka eivät ole saaneet aikaan mitään muuta kuin tuhoa.

Äänestä
  • Joensuun uuden hoivakodin avajaisssa kävi Kaisa Juuso naamaansa näyttämässä.

    Äänestä

Hiä ei palvele ihmistä mutta gaarjaakkoja palvelee.

Äänestä

😂😂😂😂😂😂😂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Palvelut muuttuvat epätasa-arvoisiksi vaikka ihmiset maksavat veroja! On se jännä että rahat lopussa kun perustettiin hyvinvointialueet ja edustajat.

Suurimpia puhalluksia soten historiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu