Siinä videovinkki. Olisi hienoa nähdä grillausvideo kesän kunniaksi.
Hyvää kesän jatkoa sinulle ja KoneLadylle!
Hyvää kesän jatkoa sinulle ja KoneLadylle!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Osannevatko ruokaa edes laittaa, kyläkaupalla, Karviossa ja Tuusniemellä kahvillakin käyvät?
Voisivat järjestää Otto, koneleidi, Simo, konemetsämannilaiset ja kyläpelimannilaiset hauen tappaiset.
Yhdentoista kilon hauen syötäväksi valmistajaisista, syömingeistä ja juomingeista monta Youtube filmiä putkeen saisi
Pirrekin mielellään osallistuisi ja saattaisi tietää montakin konstia miten isosta ja vanhasta hauen vonkaleesta maukasta syötävää valmistetaan.
Ja vanhaa tanssimusikkia sekaan niin sehän olisi mukavaa myös meille seuraajille.
Itsekin kirjoitellut mitä sattuu Kosulan aikuispojista mutta nyt alan ymmärtää Ottoa kun itsekin olen vanha, että parempi on kun tubettavat niin pysyvät muusta pahanteosta poissa.
Ja tienaavat kosolti.
Ja ovat suosittuja ympäri suomen. Myös ympäri maailman seurataan.
Ja mitä tekee kateellinen,? Se vinkuu.
Viu viu viuuuuuuu...kyllä vingututtaa ja vituttaakin. Ja kateellinenkin oon kun Väinö saa noin isoja kaloja.
Kuka väinö
Hoo hoon äiti.
Eikös se ole Väinön äiti eikä hoo hooon äiti
Hoo hoon äiti.
Yhteistyökumppanit ainakin äänesti jaloillaan suosiosta.
No kukas on hoo hooon isä
Ei takuulla ilkeä tunnustaa saa hävetä silmät päästään.
Kysyn viellä kerran kuka on hoo hoon isä
Isäsi on.
Niin kuka on hoo hooon isä
Konemanne odottaa että naapuri paistaa ensin steiksit. Sitten matkii, mutta paistaa vielä isommat steiksit
Ei paista eikä anna leetinkään paistaa. Puolukkaa syövät ja riston kaupalla munkkia.
Jaahas
Ei konemannen ja leetin yhteiset varatkaan mahdollista kilpavarustelua mehtätontun kanssa ,joten joutuu miettimään tarkoin miten voi matkia naapurituputtajaa.
Eihän edes matki toisiaan mistä olet tuollaista päähän saanut
Ei oo mm enklannin pyörääkään keksinä.
Km on onnn ooonnnnn.
Jaahas