Liisa Rintaniemi

Anonyymi-ap

Iltalehden jutusta 9.9.2023

Kaksi ammattia

Lähitulevaisuudessa Liisa valmistuu kolmanteen ammattiinsa – lääkäriksi. Liisalta kysytään usein, aikooko hän erikoistua.

– Tällä hetkellä vastaus on ei. Se on valtavan työläs polku lähteä erikoistuvaksi lääkäriksi ja vaativaan työ- ja koulutuselämään. En voi viedä perhettäni sellaisen mankelin läpi. Jossain kohtaa täytyy riittää. Yleislääkärin työnkuva riittää minulle, Liisa sanoo.

Hän iloitsee, että ammatit eivät sulje toisiaan pois. Liisa viihtyy päivystystyössä ja se soljahtaa myös parhaiten hänen arkeensa.

Lennonjohtajan töitäkin Liisa teki aikansa, mutta nyt lupakirjat ovat jo vanhentuneet.

_________

Siis tekeekö tämä nainen lääkärin hommia ja iltaisin pyörähtelee MTV:n sääkarttojen edessä? Koskahan tämä nainen päättää mitä tehdä isona?

7

843

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hienoa siinnä nainen jota arvostan hyvin paljon, opiskelu on kuitenkin tärkeää ja samoin hänellä on jo ainakin 2 lastakin 👌.

      • Anonyymi

        Missä on Rintaniemen rinnat ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Missä on Rintaniemen rinnat ?

        Liisa on tyylikäs ja viisas nainen.Sääret ovat upeat,jatka samalla tyylillä..t.61ukm


    • Anonyymi

      Tällä tapaa Liisa kehittää koko ajan osaamistaan, onnittelen kun jaksaa. Selkeäsanainen tv:ssä. Ihailen ja kunnioitan. Ihailu, arvostus ja kunnioitus ansaitaan omilla teoilla, ei sairaalla hömppä julkisuudella.

      • Anonyymi

        Miksi sen vatsa on niin iso ja aivan kuin olisi kokoajan raskaana.?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi sen vatsa on niin iso ja aivan kuin olisi kokoajan raskaana.?

        Laiska nainen ja ei jumppaa tota pömppö vatsaansa pois, vaikka on lääkärin ammatti mukamas sillä.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi sen vatsa on niin iso ja aivan kuin olisi kokoajan raskaana.?

        Sinä herjaaja.
        Sinä kävelet lähetyksissä perä pitkänä ja valtavat lihakset näkyvät kaikissa vaatteissasi , lyhyissä ja pitkissä hameissa, koska ne ovat monta numeroa liian pienet. Jos sattuisit kaatumaan tuossa suorassa lähetyksessä, niin tuskinpa vaan pääsisit itse ylös lattialta?
        Ja sinulla ei ole lasta ei miestä , vai onko?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      109
      5143
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      264
      2120
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1736
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1200
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1187
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1101
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1059
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      994
    Aihe