Elämän tarkotusta aina mietitään.

Raamatussa on ei suurempaa kun työtä tehdä ja rakastaa.
5172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On vai ei?

Äänestä

Siihen aikaan kun tuo kirja on kirjoitettu ei tunnettu käsitteitä työttömyys, eläkkeet, tukiasiat jne.

Äänestä

Olla kiitollinen hyvistä hetkistä.

Äänestä
  • Mistä hyvistä hetkistä?

    Äänestä

Sitä onkin syytä miettiä. Jos on ei-materialisti ei-narsistinen, on aika vaikeaa saada tarkoitusta ainakaan muiden ihmisten seurassa. Ja muutenkin kun on erilainen aina ollut kuin muut, ei täällä oikein ole helppoa elää.

Liikaa vaadittu, että löytäisi normaalisti tuntevan, ei-päihdeongelmaisen elämänkumppanin?? Siitä voisi löytyä vähän sitä tarkoitusta. Mutta ei löydy.

Mutta sen kerron sinulle ap, otsikon jälkeen ei kuulu laittaa pilkkua. Paha, paha kielioppivirhe.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Raamatussa on ei suurempaa kun työtä tehdä ja rakastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu