Telian puhelinmyynti

Anonyymi-ap

Telian puhelinmyyntii huijaa asiakkaita röyhkeästi. Tammikuussa vaihdoin omani ja vaimoni puhelinliittymät Teliaan.
Puhelinmyyjä sai houkuteltua liittymän vaihtoon mm.lupaamalla 40 euron lahjakortin Telian liikkeeseen. En ole vieläkään saanut lahjakorttia, vaikka olen kysellyt sen
perään ainakin viisi kertaa. On luvattu lähettää lahjakortti sähköpostiin. Viimeksi puhelinpalvelusta kerrottiin, että näin on käynyt useille muillekin. Mutta Telia ei näköjään ota ko.laiminlyönneistä mitään vastuuta.
Minun kohdallani ei ole kovin isosta summasta.Mutta useiden asiakkaidenjoutuessa ko.huijauksen uhriksi on kyse isosta summasta.

5

751

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkista sähköpostin roskaposti (trash). Joskus voi viesti mennä sinne. Kokeile antaa heille toinen käytössäsi oleva sähköposti, jos se auttaisi.

    • Anonyymi

      Vähällä olet päässyt, minua ne on huijanneet jo yli 30 vuotta. Lupauksia ja lupauksia saa aina kuulla, siihen se sitten on jäänytkin. 90-luvun lopulla huijasivat n.1000mk, silloin se taisi olla Tele nimeltään? Viimeksi on toissaviikolla selvitelty laskutus asioita, ei vaan tunnu toimivan edelleenkään.

    • Anonyymi

      Kaikki operaattorit huijaavat, minkä kykenevät. Itselleni DNA tarjosi käytössäni ollutta DNA:n omaa liittymää "edullisempaa" liittymää, jonka hinta tosin olisi noussut lähes kaksinkertaiseksi vuoden kuluttua.

      Onneksi tuli luettua sähköpostissa lähetetyt sopimusehdot, peruttua koko homma ja vaihdettua Elisalle. Sitäkin on monissa ketjuissa haukuttu, mutta itse pysyn siellä niin kauan kuin se yrittää huijata minua.

    • Anonyymi

      Emäntä ei päässyt eroon Teliasta kahteen vuoteen aikoinaan sen takia kun oli irtisanominen lyhyen aikaa vain vuodesta.
      Eli ei koskaan Teliasta mitään. Oletko muuten nähnyt koskaan asiakasta telian myymälässä kun DNA.n myymälässä on ruuhkat siihen nähden.

    • Anonyymi

      Onko muilla käynyt niin, että liittymän tilauslahjana luvattuja kuulokkeita ei lähetetä. Asiakaspalvelu kertoo, että asiaa tutkitaan. Nyt jo kohta 4 kk tilauksesta on mennyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      122
      6079
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2140
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1972
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1153
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      70
      1151
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1007
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1007
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      922
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      907
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      775
    Aihe