Mulla uusi Bella 500br ja pari hassua ongelmaa, onko linjoilla vastaaavan veneen omistajilla vinkkkejä:
- Miten kuppi-istuimia pyöritetään jalustan ympärillä? Kun vedän penkin alla olevasta vivusta ylös, niin penkki liikkuu eteen ja taakse, mutta en keksi miten penkkiä voisi ns. pyöräyttää niin, että se kääntyisi takasohvan suuntaan. Käsivoimin tuoli ei pyöri mihinkään ja jalan ympärillä olevan ruuvin löysääminen ei auta mitenkään. MIten siis pyöritän tuolia ja voiko sen korkeuttakin säätää jotenkin?
- Apukuskin istuimen edessä on säilytystila, jossa on virtapistoke (ns. tupakansytyttimen). Pitäisikö tähän tulla virta automaattisesti vai pitääkö jostain kytkeä päälle? Testasin pistoketta matkakylmälaukulla, mutta pistokkeesta ei tullut virtaa lainkaan.
- Manuaalinen nopeusmittari ei toimi. Ilmoitin tästä jo myyjälle, mutta onko ollut vastaavia ongelmia?
- Rattia käännettäessä erityisesti ääriasentoon, kuuluu pulpetin alta rahinaa. Olisiko joku ohjauksen vaijeri, joka hankaa pulpettiin? Veneessä ei ole hydraulista ohjausta.
Bella 500br omistajilta vinkkejä?
Anonyymi-ap
4
1078
Vastaukset
- Anonyymi
Etsitten kysynyt siltä myyjältä?
- Anonyymi
Mikä on manuaalinen nopeusmittari ?
- Anonyymi
Naru johon on sidottu solmuja tasavälein.
- Anonyymi
Arvasinkin, että täältä saa lähinnä vittuilua osakseen. Tottakai osaan kysyä myyjältä, mutta en nyt viitsinyt viikonloppuna hänelle soitella. Nopeusmittari on nopeusmittari. Yritin vaan selventää, että kukaan ei sotke plotterin nopeusnäyttöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3781093- 641076
- 61832
- 57749
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k99678Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49651- 26643
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14638- 68630
- 57600