Bella 500br omistajilta vinkkejä?

Anonyymi-ap

Mulla uusi Bella 500br ja pari hassua ongelmaa, onko linjoilla vastaaavan veneen omistajilla vinkkkejä:
- Miten kuppi-istuimia pyöritetään jalustan ympärillä? Kun vedän penkin alla olevasta vivusta ylös, niin penkki liikkuu eteen ja taakse, mutta en keksi miten penkkiä voisi ns. pyöräyttää niin, että se kääntyisi takasohvan suuntaan. Käsivoimin tuoli ei pyöri mihinkään ja jalan ympärillä olevan ruuvin löysääminen ei auta mitenkään. MIten siis pyöritän tuolia ja voiko sen korkeuttakin säätää jotenkin?
- Apukuskin istuimen edessä on säilytystila, jossa on virtapistoke (ns. tupakansytyttimen). Pitäisikö tähän tulla virta automaattisesti vai pitääkö jostain kytkeä päälle? Testasin pistoketta matkakylmälaukulla, mutta pistokkeesta ei tullut virtaa lainkaan.
- Manuaalinen nopeusmittari ei toimi. Ilmoitin tästä jo myyjälle, mutta onko ollut vastaavia ongelmia?
- Rattia käännettäessä erityisesti ääriasentoon, kuuluu pulpetin alta rahinaa. Olisiko joku ohjauksen vaijeri, joka hankaa pulpettiin? Veneessä ei ole hydraulista ohjausta.

4

947

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Etsitten kysynyt siltä myyjältä?

    • Anonyymi

      Mikä on manuaalinen nopeusmittari ?

      • Anonyymi

        Naru johon on sidottu solmuja tasavälein.


    • Anonyymi

      Arvasinkin, että täältä saa lähinnä vittuilua osakseen. Tottakai osaan kysyä myyjältä, mutta en nyt viitsinyt viikonloppuna hänelle soitella. Nopeusmittari on nopeusmittari. Yritin vaan selventää, että kukaan ei sotke plotterin nopeusnäyttöön.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7512
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      853
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe