Kesä tuloillaan kovaa vauhtia ja mitä ihmiset tekevät mielellään hyvin lämpöisellä säällä. Kesälomakin häämöttää jo edessäpäin niin mitäpä ajattelitte tehdä kesälomalla ja kokea asioita, niillä jolla tietysti on? Itse nautin säästä ja elän päivä kerrallaan välillä odottaen kesäisiä sateita ja tuoksuja, mieleistä musiikin kuuntelua ja välillä myös kuntoa kohottaen erinäisissä aktiviteeteissa. Uiminen on kyllä ihanaa, vaikka pelkään vähän että hauki nappasee varpaista uidessa. Jos ensiksi ihan uimahalliin voisi mennä ja muuta sellaista. Rusketusta en halua kun silloin palaa helposti ja pitäisi läträtä 100 kertoimisella aurinkorasvalla.
Toivottavasti ei ainakaan palstalla
Anonyymi-ap
13248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Silli on kesän tuoksuja ootkp 50+ mummo?
Lopeta jo.
Mitä se sinun elämää liikuttaa jos joku vähän jälkijättöinen mies selittää siitä mistä pula ns? Jotain tarttis tehdä päälle
Meinasin polkupyöräillä ja syödä jäätelöä.
Nautin ulkona.
Liikun niin paljon kuin mahdollista. Vuosi sitten löysin liikunnan ilon ja nyt en voi elää ilman.
Kotimaan matkailua tiedossa juhannuksen jälkeen.
Muuten aionkin nauttia täysin rinnoin lyhyestä kesästä.
Onhan tässä kaikkea tiedossa. Paljon muuttuu ja on muuttunut. Mökkiviikonloppua, lähimatkailua ja ehkä lempiurheilua tuossa keskemmällä kesää. Ihan positiivisella mielellä. Palstalta on helppo olla poissa. Muuta mietittävää ja mielekästä tekemistä.
Oksennustaudissa koko viikonlopun ei paljon ulkona tullut oltua.
Kesälomasta oli puhe...
Siinähän se oli mun kesäloma. Kerrankin sai nukkua oikein luvan kanssa koko päivän. Luksusta.
Harmi, että kesäloma oli vain yks viikonloppu toukokuussa. Sinuna vaihtaisin työpaikkaa...
Niin kuule todellisuudessa vielä kurjempaa mulla ei ole ikinä lomaa.
En yleensä tee suunnitelmia, vaan menen päivän kerrallaan ja puuhaan mitä mieleen tulee. Varmaan ainakin pyöräilyä, ehdottomasti överipäikkäreitä silloin kun siltä tuntuu, onkimista lasten kanssa ja jos heidän kanssa jonkun reissun heittäisi. Mahdollisina sadepäivänä leffaa leffan perään. Siinähän se pätkä meneekin.