Ei ollut Kelolla perjantaina väkeä. Lauantai olisi parempi päivä, mutta tanssijat menevät siiloin pänikkäkylään Naapurivaaralle.
Naapurivaara vie tanssijat
Anonyymi-ap
141200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tottakai sotkamoon! On se muutenki mukavampi paikka kun kuhmo.
Lauantaina ei ollut Napiksella tansseja, eikä ole ensi lauantainakaan. Siksi tuo perjantaina järjestäminen ihmetyttää.
Eiköhän tässä pärjäillä!
Napis on kohta konkassa
Onko etustaja polovinen kommentoinut asiaa Kainuun Sanomille?
Ei ole välittänyt kommentoida kun yrittää paeta ruokkoja eu -parlamenttiin.
Joku osaa järjestää paremmat tanssit ja ihmiset äänestävät jaloillaan, siinä yksinkertainen syy.
Metänhoitoyhistys Kainuu kustantaa useita linja-autoja tuoman väkeä lauantaina Kuhmon Kelolle. Vähän ihmettelen, että onko lähtijöitä. Olisivat tarjonneet ilmaisen sisäänpääsyn, niin yleisöäkin olisi tansseihin saatu.
Olisiko ollut järkevämpää metsänomistajapapat ja mummot kyyditä katsomann päivällä tukkilaiskisoja?
Kuka nyt kuhmoon lähtisi.
Ei kukaan!
Kuhmon matkailulehdessa selkäpuolelta kuvatut tanssimogulit kehuvat Kelon olevan Kainuun kaunein tanssipaikka. Voe mahoton paikka, eipä tuohon voi muuta sanoa.
Joku syyhän tuommoiseen kuvaamiseen täytyy olla.
Voi ettäkö työ tiiä että tanssiminen on syntiä? En minäkään tiiä van niinhän nuo ennen ainakin pelotteli. Körttiläiset sano että ite piru siellä hyppii tanssiväen keskellä.
Tätä kirjoitusta ei ole sitten tarkoitettu vakavasti otettavaksi.
Tässä elämässä nyt on muutenkin tekemistä ilman että joutavilla pelotellaan pientä ihmistä.