Onko tämä kuumuus helvetistä,on. Ihan tiedoksi näille helteen hehkuttajille että ymmärtäkää myös heitä ketkä näitä kelejä eivät kestä. Se tuppaa välillä olemaan outoa kun sanoo että (Hyi hirveen kuuma ilma) niin joku älypää aina vastaa (ei saa valittaa) . No,kyllä saa ja urakalla.
Helle helvettiin...
14
651
Vastaukset
- Anonyymi
Ihana Sexihelle
- Anonyymi
Kyllä saisi tosiaan jo riittää. Takatalvea tässä alkaa kaipaamaan.
- Anonyymi
En lunta kaipaa, mutta vähän vilpoisempaa kuitenkin.
- Anonyymi
8kk talvi takana, nyt suut suppuun. Hajotkaa pakkaseen ensi talvena.
Tämä ole edes kuumaa vielä.- Anonyymi
Sieltä se taas tuli,suu suppuun itelläs, mistä revit tuon 8 kuukauden talven........ Kesä menee pilalle jos pukkaa liki 30 astetta viikkotolkulla. Entä Euroopan 40-45 astetta,mikä varmaan tänään kesänä myös tappaa porukkaa kuumuuteen,ei ole kivaa.
....
- Anonyymi
Kyllä kesä pitää olla, mutta lämpöä sellaiset 20-24 astetta.
- Anonyymi
Nyt onneksi tänään viimeinen hellepäivä hetkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt onneksi tänään viimeinen hellepäivä hetkeen.
Toivoen Helle hellittää ....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivoen Helle hellittää ....
Huomenna on Toivon päivä.
- Anonyymi
vali vali
- Anonyymi
Ensiviikolla lämpenee, mutta ei helteille asti. Torppa pysyy viileänä.
- Anonyymi
Nämä helteen hehkuttajat istuvat ilmastoidussa kämpässä ja käyvät pihalla välillä ottamassa aurinkoa. Tänä kesänä hommasin ilmastoinnin omaan asuntoon niin ei tarvitse enää kärsiä. En siltikään alkanut pitää helteistä sen enempää, elämästä ja nukkumisesta vain tuli siedettävää.
- Anonyymi
Ilmankosteus lähentelee 100 pros niin on se tukalaa ja erittäin inhottavaa. Tähän vielä pukkaa kovat kuumuus luokat hyi hitto.
- Anonyymi
Yhdyntä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1293178Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612815Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352212Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032118Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301988Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441961Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101232Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville121005Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67994Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77910