Historian ensimmäinen Suomen suven avaus kajahti 39 vuotta sitten Laulurinteellä.
Hauskaa iltaa kaikille, hei!
Anonyymi-ap
14251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eiköhän lie jo tarpeeksi kyllästytty noihin joikujaisiin, voisko jo jättää historiaan?
Siks toisekseen, mitähän tuokin turhuus tullee maksamaan Joensuulle, noihin sitä on varaa, mutta tärkeimpiin ei, tietty.
Hieno perinne ja tällä kertaa hyvässä säässä :)
Perinteestä kun on kysymys, niin aivan sama vaikka olisi viileää ja vettä sataisi, sillä fiilistä löytyy.
Laumasielujen massatapahtuma, ei paljon kiinnosta.
Sinä voit siellä kivenkolossasi pitää itsellesi juuri sellaisen tapahtuman kuin haluat :D
Minä olenkin siellä missä itse haluan, en siellä mihin lauman paine käskee...
Ei minua ainakaan ole kukaan eikä mikään paine ole käskenyt minnekään? Kuuletko kenties ääniä, jotka käskevät sinua? :D
Miksi sitten menet?
Niinpä, koska muutkin menee...
Enhän minä edes ole menossa sinne. Minusta se on vain hieno perinne :D
Mänkee mänkee sitä ihmettä kahtommaan. Miule riitti jo aikoja sitten. Voi lapsiparkoja, kun tuntitolkulla istuvat linja-autoissa ja kovilla penkeillä älämölön keskellä helteessä!
Totta puhut! Yhtä kidutusta se on eikä mikään hauska tilaisuus. Joku vain haluaa päteä kun järjestää tuollaisia joukkokokoontumisia.
Jo joutui armas aika ....
Huomennako se laulu kajahtaa?
Kyllä höpelöitä riittää. Toivottavasti sataa kaatamalla.