Mistä saa Kiteeltä ostettua pehmistä? Jäätelökioskeja ei ainakaan katukuvassa ole näkynyt vaikka helteitä ollut jo kohta kolmisen viikkoa…
Jäätelökioski?
10
434
Vastaukset
- Anonyymi
Rillilltä myyvät urpoillekkin.
- Anonyymi
Saako samanlaiset vatsaväännöt ja ripulit kuin muistakin grilliannoksista?
- Anonyymi
Eipä siellä taida keskiluokka ja siitä paremmat edes käydä syömässä muutenkaan. Köyhien ja duunareiden paikka.
- Anonyymi
Pelkkä pehmiksen myynti ei kannata, Kitee pieni tuppukylä jossa ei ole asiakkaita. Eikä ole vara maksaa montaa €uroa tötteröstä.
- Anonyymi
Voi hevon v..... Osta oma oehmiskone ja saat niin paljon kun haluut. Suu hanikan alle ni pursuaa nenästä, korvista ja perseestäki. Eikö tätä jäätelökioskin ettijää sais jo hoitoon? Jotkut ei ymmärrä että jos jäätelökioskia ei ole niin sitä ei näy katukuvassa. Ei se ole pakollinen varuste ja palvelu järjestettäväksi. Jos on kuuma niin mene postinrantasn ja hyppää tornista järveen. Jos et ymmärtäny niin mene mene hutsiin ja hyppää tornista....
- Anonyymi
Oot kyllä melkoinen pelle ite. Jos joku haluaa ostaa itselleen pehmiksen niin mikä logiikka on käydä toista neuvomaan tehdä pehmis itse? Kai sinäkin käy esim. kalan ostamassa ruuaksi ihan kaupasta vai pitääkö se joka kerta käydä ite järvestä nostamassa? Tiesin kyllä että moni kiteeläinen on vajaamielinen mutta se ei ole tuo jäätelökioskien perään haikaileva yksi niistä vaan sinä olet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oot kyllä melkoinen pelle ite. Jos joku haluaa ostaa itselleen pehmiksen niin mikä logiikka on käydä toista neuvomaan tehdä pehmis itse? Kai sinäkin käy esim. kalan ostamassa ruuaksi ihan kaupasta vai pitääkö se joka kerta käydä ite järvestä nostamassa? Tiesin kyllä että moni kiteeläinen on vajaamielinen mutta se ei ole tuo jäätelökioskien perään haikaileva yksi niistä vaan sinä olet.
Haen kalani itse järvestä joten turha huudella
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haen kalani itse järvestä joten turha huudella
Et varmaankaan käy ruokakaupasta mitään vaan hankit kaiken itse? Ethän vaan osta mitään koska eihän sellainen ole nykypäivänä soveliasta?
- Anonyymi
Kiteellä on vain koviksia, täällä ei pehmoilla.!💪
- Anonyymi
Impotentteja on suurinosa kiteeläisistä miehistä eikä pituudellakaan kovuuden puutetta pysty kompensoimaan kun lyhyt tappisia ovat myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1447364Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1745266Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.144178KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa74108Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753874Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,293395Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122941Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni992826Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,662380Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1042245