Mistä saa Kiteeltä ostettua pehmistä? Jäätelökioskeja ei ainakaan katukuvassa ole näkynyt vaikka helteitä ollut jo kohta kolmisen viikkoa…
Jäätelökioski?
10
458
Vastaukset
- Anonyymi
Rillilltä myyvät urpoillekkin.
- Anonyymi
Saako samanlaiset vatsaväännöt ja ripulit kuin muistakin grilliannoksista?
- Anonyymi
Eipä siellä taida keskiluokka ja siitä paremmat edes käydä syömässä muutenkaan. Köyhien ja duunareiden paikka.
- Anonyymi
Pelkkä pehmiksen myynti ei kannata, Kitee pieni tuppukylä jossa ei ole asiakkaita. Eikä ole vara maksaa montaa €uroa tötteröstä.
- Anonyymi
Voi hevon v..... Osta oma oehmiskone ja saat niin paljon kun haluut. Suu hanikan alle ni pursuaa nenästä, korvista ja perseestäki. Eikö tätä jäätelökioskin ettijää sais jo hoitoon? Jotkut ei ymmärrä että jos jäätelökioskia ei ole niin sitä ei näy katukuvassa. Ei se ole pakollinen varuste ja palvelu järjestettäväksi. Jos on kuuma niin mene postinrantasn ja hyppää tornista järveen. Jos et ymmärtäny niin mene mene hutsiin ja hyppää tornista....
- Anonyymi
Oot kyllä melkoinen pelle ite. Jos joku haluaa ostaa itselleen pehmiksen niin mikä logiikka on käydä toista neuvomaan tehdä pehmis itse? Kai sinäkin käy esim. kalan ostamassa ruuaksi ihan kaupasta vai pitääkö se joka kerta käydä ite järvestä nostamassa? Tiesin kyllä että moni kiteeläinen on vajaamielinen mutta se ei ole tuo jäätelökioskien perään haikaileva yksi niistä vaan sinä olet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oot kyllä melkoinen pelle ite. Jos joku haluaa ostaa itselleen pehmiksen niin mikä logiikka on käydä toista neuvomaan tehdä pehmis itse? Kai sinäkin käy esim. kalan ostamassa ruuaksi ihan kaupasta vai pitääkö se joka kerta käydä ite järvestä nostamassa? Tiesin kyllä että moni kiteeläinen on vajaamielinen mutta se ei ole tuo jäätelökioskien perään haikaileva yksi niistä vaan sinä olet.
Haen kalani itse järvestä joten turha huudella
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haen kalani itse järvestä joten turha huudella
Et varmaankaan käy ruokakaupasta mitään vaan hankit kaiken itse? Ethän vaan osta mitään koska eihän sellainen ole nykypäivänä soveliasta?
- Anonyymi
Kiteellä on vain koviksia, täällä ei pehmoilla.!💪
- Anonyymi
Impotentteja on suurinosa kiteeläisistä miehistä eikä pituudellakaan kovuuden puutetta pysty kompensoimaan kun lyhyt tappisia ovat myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996886Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116630SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943844Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963771Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en673664Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103492Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03200Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62029Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161609