Mistä saa Kiteeltä ostettua pehmistä? Jäätelökioskeja ei ainakaan katukuvassa ole näkynyt vaikka helteitä ollut jo kohta kolmisen viikkoa…
Jäätelökioski?
10
525
Vastaukset
- Anonyymi
Rillilltä myyvät urpoillekkin.
- Anonyymi
Saako samanlaiset vatsaväännöt ja ripulit kuin muistakin grilliannoksista?
- Anonyymi
Eipä siellä taida keskiluokka ja siitä paremmat edes käydä syömässä muutenkaan. Köyhien ja duunareiden paikka.
- Anonyymi
Pelkkä pehmiksen myynti ei kannata, Kitee pieni tuppukylä jossa ei ole asiakkaita. Eikä ole vara maksaa montaa €uroa tötteröstä.
- Anonyymi
Voi hevon v..... Osta oma oehmiskone ja saat niin paljon kun haluut. Suu hanikan alle ni pursuaa nenästä, korvista ja perseestäki. Eikö tätä jäätelökioskin ettijää sais jo hoitoon? Jotkut ei ymmärrä että jos jäätelökioskia ei ole niin sitä ei näy katukuvassa. Ei se ole pakollinen varuste ja palvelu järjestettäväksi. Jos on kuuma niin mene postinrantasn ja hyppää tornista järveen. Jos et ymmärtäny niin mene mene hutsiin ja hyppää tornista....
- Anonyymi
Oot kyllä melkoinen pelle ite. Jos joku haluaa ostaa itselleen pehmiksen niin mikä logiikka on käydä toista neuvomaan tehdä pehmis itse? Kai sinäkin käy esim. kalan ostamassa ruuaksi ihan kaupasta vai pitääkö se joka kerta käydä ite järvestä nostamassa? Tiesin kyllä että moni kiteeläinen on vajaamielinen mutta se ei ole tuo jäätelökioskien perään haikaileva yksi niistä vaan sinä olet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oot kyllä melkoinen pelle ite. Jos joku haluaa ostaa itselleen pehmiksen niin mikä logiikka on käydä toista neuvomaan tehdä pehmis itse? Kai sinäkin käy esim. kalan ostamassa ruuaksi ihan kaupasta vai pitääkö se joka kerta käydä ite järvestä nostamassa? Tiesin kyllä että moni kiteeläinen on vajaamielinen mutta se ei ole tuo jäätelökioskien perään haikaileva yksi niistä vaan sinä olet.
Haen kalani itse järvestä joten turha huudella
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haen kalani itse järvestä joten turha huudella
Et varmaankaan käy ruokakaupasta mitään vaan hankit kaiken itse? Ethän vaan osta mitään koska eihän sellainen ole nykypäivänä soveliasta?
- Anonyymi
Kiteellä on vain koviksia, täällä ei pehmoilla.!💪
- Anonyymi
Impotentteja on suurinosa kiteeläisistä miehistä eikä pituudellakaan kovuuden puutetta pysty kompensoimaan kun lyhyt tappisia ovat myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",365262Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1522492- 1502225
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551973Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171850"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591354Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921198Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää751005Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.320910Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa182889