Atoy autokorjaamo

Anonyymi-ap

Millaisia kokemuksia? Työnlaatu ja hinta kiinostaa eniten. Suunnitelmissa viedä auto sinne huoltoon.

17

1563

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sijaisauton saa veloituksetta käyttöön.

      • Anonyymi

        Ei ole veloitukseton vaan maksat polttoaineet. Että se siitä ilmaisesta autosta.


    • Anonyymi

      Ahdas piha siellä on isona miinuksena.

      • Anonyymi

        Jos isoin miinus on ahdas piha niin sittenhän asiat ovat siellä todella hyvin.


    • Anonyymi

      Käytän autoani siellä huollossa aina kun jotain vikaa ilmenee. Ei ole merkkikorjaamo, mutta korjaavat kyllä vian kuin vian ja ammattitaidolla.

      • Anonyymi

        Älä kehu liikaa. Joku voi vaikka erehtyä menemään sinne autohuoltoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä kehu liikaa. Joku voi vaikka erehtyä menemään sinne autohuoltoon.

        Aika moni näyttää olevan erehtynyt sinne autonsa viemään kun seuraavaa huolto-aika on vasta kahdenviikon päästä.


    • Anonyymi

      Hyvä korjaamo asiantuntevalla palvelulla.

      • Anonyymi

        Parasta palvelua ja laadukasta työtä. Ei voi muuta kun kehua.


    • Anonyymi

      Autoni tukiranka vaihdettiin Atoy korjaamolla ja vaikka työ oli vaativa niin selvisivät siitä kiitettäväsi.

    • Anonyymi

      Perushuolto onnistuu lähes missä vain. Sitten jos isompaa remppaa niin kannattaa miettiä missä teettää. Merkkiliikkeissä joskus ok tarjouksia, tosin kyllä sielläkin kämmätään ja perushuoltoja tekee usein kaikista kokemattomimmat.

      • Anonyymi

        Atoy on kyllä Raision paras autokorjaamo heti vauhtipisteen jälkeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Atoy on kyllä Raision paras autokorjaamo heti vauhtipisteen jälkeen.

        Eiköhän kuitenkin paras korjaamo ole Rasekon autopuoli jossa amis-porukka korjaa autot halvalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän kuitenkin paras korjaamo ole Rasekon autopuoli jossa amis-porukka korjaa autot halvalla.

        Korjaamo ollut kesällä kiinni, mutta elokuussa taas aukeaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän kuitenkin paras korjaamo ole Rasekon autopuoli jossa amis-porukka korjaa autot halvalla.

        Tuttu vaihdatutti jakopään hihnan ammattikoulun autopuolella. Ei Raisiossa. Vaihto tehtiin aivan päin persettä, uusi hihna porsi vain muutaman kymmenen kilometrin jälkeen ja autoon jouduttiin vaihtamaan koko moottori. Autopuolen opettaja jonka olisi pitänyt valvoa työtä sai hommasta varoituksen. Auton omistajalle ei kuluja mutta pari kuukautta kesti auton kuntoon saaminen.


    • Anonyymi

      Omat atoy kokemukset seuraavanlaisia:
      -yrittävät myydä aina kaikkea turhaa, esim. vasen pallonivelvaihto, soittelevat ja haluavat vaihtaa myös toisen puolen syystä että?????
      -rengas töissä aina tarkistelevat turhaan aurauskulmia ja veloittavat tästä tarkastuksesta 100€, eikä minulla edes ole F1 tasoista autoa käytössä
      -korjaajat sotkivat viimeisellä kerralla autoni sisätilan verhouksen mustalla öljyllä/rasvalla, sormenjälkiä oli mm. katossa (en ole tämän jälkeen enää käynyt atoyllä)
      -ja yleisesti aikamoista sähläystä, osia ei aina ole valmiina vaikka homma on ollut etukäteen tiedossa

    • Anonyymi

      Mullakin huono kokemus Atoysta sillä sovittiin että soittavat kun huolto on valmis, mutta eivätpä mitään soittaneet. Auto olisi ollut valmis jo klo 13 niin vasta klo 16 sain sen pois kun menin itse katsomaan että mikä tilanne on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      32
      4611
    2. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      15
      2588
    3. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      2425
    4. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      55
      2317
    5. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      32
      1787
    6. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      32
      1611
    7. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      73
      1496
    8. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      50
      1295
    9. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      66
      1294
    10. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      82
      1241
    Aihe