Moi,
Tässä nyt 30v mies kyselee ammatteja ADD-ihmisille.
Eli olen ikäni tehnyt enimmäkseen duunarin töitä ja reissutöitä. Olen hypännyt ammatista toiseen ja haluaisin nyt löytää jo sen pysyvän alan.
Olen mm. Ollut raksalla, vartija, Puutarhuri ja opas Lapissa, olen myös työskennellyt muutamassa eri maassa.
Olen introvertti, mutta pystyn sosialisoimaan tarvittaessa, vaikka nyt hetken työttömänä olleena sosiaaliset taidot ovat tosi matalalla. Myöskin olen tekevää sorttia, ja nyt töiden loputtua masennus on hiipinyt kuvioihin.
Kiinnostus on ollut rekkakuskin ja pitkien matkojen työhön. Mutta mitenkä luulette tuon ADD:n vaikuttavan ajamiseen. Lääkitettynä kuullut, ettei ole ongelma kai?
Toinen, olen kuitenkin melko viisas, vaikkakin hidas 😄
Eli opiskelu johonkin täysin uuteen ammattiin voisi olla vaihtoehto, mutta olen täysin pihalla että mikä se voisi olla...
Olen myös taitava käsistäni ja fyysisesti erinomaisessa kunnossa, mutta olen huomannut että vaikean atopiani takia työskentely pölyisissä ja likaisissa paikoissa ei ole enää mahdollista.
Alkaa tämä alojen vaihtuvuus ja sinkoilu häiritsemään kuitenkin sen verran elämääni, että nyt olisi korkea aika päästä omaan pysyvään ammattiini.
Onko muilla ADD:n omaavilla heittää neuvoja? Millaisissa hommissa olette? Oletteko tyytyväisiä alaanne?
Ammatteja ADD:lle
Anonyymi-ap
0
323
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863