Tuli huono omatunto kun

Yksi yö näin kaivatustani unta. Siinä hän istui lattialla ja itki ja sanoi tämä meidän juttu menee ihan päin mäntyä... Menin hänen viereen lohduttamaan halasin häntä ja vähän rapsuttelin kädestä. Uni loppui siihen mutta kyllä mietin pitkään että eikait hän sure niin tilannetta niinkuin unessa.
7379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuo saattaisi hyvinkin olla näky todellisesta tilanteesta.
Kun menit viereen ja kosketit sitä, reagoiko se siihen millään tavoin, sanoiko mitään tms. ? Jos se ei havainnut sinua mitenkään niin todennäköisesti kyseessä ei uni vaan näky.

Äänestä

Onhan tuo kauheeta hyvä kun omatunto kolkuttaa otappa nyt opiksesi :)

Äänestä

Kamalaa josei saa keskaria edes silloin kun on märkä ,jos sil on joku tulehdus ja koskee?

Äänestä
  • Eli sattuu puikon kärkeen

    Äänestä

Tosi tarina..
Näin unta eräästä naisesta opiskeluaikana ja hän olikin ennen joulua kysellyt miten vietän joulua jne. Jotenkin kiinnostuin ja ihastelinkin häntä keväällä.
En käsitä miten en koskaan tajunnut että hän voisi olla kiinnostunut minusta vaikka ajautui seuraani useita kertoja. Typerys kun olin.

Kevään lopulla sitten näin unta, jossa hän sanoi "minähän ne perunat aina keitin" ja vaikutti lohduttomalta.

Seuraavana mahdollisena kertana tavatessamme vääntäydyin saattamaan häntä matkaa kotia kohti ja kysyin häneltä oliko hän varattu. Oli.

Seuraavana vuonna olimme opiskelukavereita, ja tajusin samalla miten olin toisaalta hänestä kiinnostunut ja toisaalta miten meidän juttu ei olisi koskaan voinut toimia.
Todella kitkerän imelä kokemus elämästä.

Mutta...koskaan en ole katunut että kysyin häntä ulos ja asia selvisi.

Äänestä
  • Jos jäi epäselväksi jollekulle....niin hyvät ihmiset...selvittäkää asia että saatte päätepisteen asialle ja selviätte eteenpäin.

    Pahinta on eestaas jatkuvasti kelata samoja juttuja. Aluksi voi tuntua vaikealta ja varsinkin nuorena jännittää ihan vitusti kysyä, mutta kun siitä pääsee yli niin voi seurata jotain upeaa tai siinä mielessä hyvää ettei turhaan mieti enää.

    Toki se ei poista koko ikävää. Muistelen toisinaan vanhoja ihastuksia, mutta en heitä enää kaipaa.

    Äänestä

Päin jotai muuta menee kyl ja tuollaista on kyl tääl.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yksi yö näin kaivatustani unta. Siinä hän istui lattialla ja itki ja sanoi tämä meidän juttu menee ihan päin mäntyä... Menin hänen viereen lohduttamaan halasin häntä ja vähän rapsuttelin kädestä. Uni loppui siihen mutta kyllä mietin pitkään että eikait hän sure niin tilannetta niinkuin unessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu