Kone on varmaan 10v vanha, mutta tosi hyvä. No, naru katkesi ja oon vaihtamassa uutta.
Ongelma on, että naru ei vetäydy takasin kelaan, kun narusta nykäisee. Purettaessa se kelan jousiosat levisi, mutta munmielestä ihan kaikki osat löytyi.
Mitä mä teen?
Mdt ruohonleikkurin narukelan vaihto
11
408
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy hintaa pienikone korjaamosta.
Hyvä kone sulla.- Anonyymi
Se on kuitenkin jostain pikkujutusta kiinni, en vie kalliille korjaamolle.
- Anonyymi
Ja juu, hyvä kone on. Ostettiin uus ja on aivan paska. Tää lähtee talven jälkeen käyntiin ku unelma, siks haluun tän vanhan kuntoon.
- Anonyymi
Mtd on kaikista huonoin.
- Anonyymi
Kait olet ymmärtänyt esivirittää jousen?
- Anonyymi
Ainakin aktivointi on esiviritetty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin aktivointi on esiviritetty.
Pian on jännäkakan aika.
- Anonyymi
Katso youtubesta palautusjousen viritys.
- Anonyymi
Löytyisikö viteota jousen virityksen esivirityksestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Löytyisikö viteota jousen virityksen esivirityksestä.
Katso vaikka haulla: moottorisahan käynnistysnarun vaihto ja palautusjousen korjaus. Samanlainen systeemi kuitenkin. Käynnistysnarun palautusjousi kelataan levyn päälle, ensin häntä lovetukseen. Pyöritetään käsillä kireäksi, niin että naru kelautuu sisään. Olen korjannut vain oman moottorisahan käynnistimen, enkä osaa enempää neuvoa. Mutta väliaikaisesti, jousen kelausta helpottamaan kiinnitin pultilla jousen pään jousen levyyn.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Löytyisikö viteota jousen virityksen esivirityksestä.
Tuskin tuo mitään ohjetta tarvitsee. Jonkinlainen esijännitys sinne jouseen pitää saada, se jännitys purkaantui kun naru katkesi.
Ei varmaan ole teknisesti kovin vaativa tehtävä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648