Johtajan etsintää

Kukahan kepu on seuraava kaupunginjohtaja?
11925
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

KP tietysti. Suoraselkäinen kepulaari. Ei vedä kotia päin. Oulaisten etu aina päämääränä.

Äänestä

Joko ML alkaa johtamaan?

Äänestä

ML on ollut hyvässä opissa. Voisi nyt helposti jatkaa!

Äänestä

Kyllä henkilön (vai mikä se nyt on ? ) pitää olla valtiotieteen professori tai asessori, nehän ne tietää miten asiat olisi pitänyt hoitaa.. ja osaavat aina jälkikäteen ilmoittaa artiklat ja eu-direktiivit joita noudatettava..kirjaimellisesti

Äänestä

Siellä oli taas joku vihreä ekokapinallinen yrittänyt esittää jotain ihan muuta mutta ei ollut saanut yhtään kannatusta.. onko se ihan ulkona muumilaaksosta ?

Äänestä

Myllykoski-Hanhela Sari, talousjohtaja. Olisi jo valmiina kaupungin taloustilanteesta jos intoa riittää kaupunginjohtajaksi hakea, tai antaa suostumus valintaan. Vt.johtajakin tarvutaan kun hakuprosessi yleensä monta kuukautta. Ja Myllykoski-Hanhela todennäköisesti nimitetään vt.johtajaksi.

Äänestä

Jos on vaihtanut Opssa vuoronumero rullia,ei riitä kyllä edes talousjohtajan tehtävään.

Äänestä

Valtuusto vois kutsua tehtävään Heikkisen Matin. Ei varmaan kaupunkilaiset panisi hanttiin. Joku tekemään kuntalaisaloite ja kun 4% äänestysikäisistä kannatta niin asia nousee käsittelyyn.

Äänestä
  • Matti olisi pätevä ja sopiva.
    Valitettavasti kepulle ei missään nimessä käy, kade on niiiiin kova.

    Äänestä

Maaninka Rauno olisi sopiva ja saisi asiat rullaamaan eikä kumartelisi poliitikko valtuutettuja kun asioista on ollut esitys, otettu käsittelyyn listalle, ollut lautakunnassa ja viety selvitykseen, annettu konsultin tehdä tutkimus ja esitys, sitä muuttamatta ja perehtymättä viety hallitukselle esityksenä hyväksyä josta lausunnon jälkeen otettu valtuuston listalle jossa käsittelyn jälkeen laitettu uusinta selvitykseen jota pohdittu eri mietintöryhmissä jotka antaneet omat lausuntonsa joista tehty yhteenveto ja esitys hallitukselle viedä valtuustoon ja otettu kokouslistalle asiakohdaksi josta äänestetty ja pidetty ryhmäkokoukset joissa sovittu miten äänestetään ja loppujen lopuksi siirretty lisäselvitykseen ja käsiteltäväksi myöhemmin jos asiassa tulee esille uusia näkökantoja ja mitä vaikutuksia päätöksellä voisi olla kaupungin talouteen ja henkilöstö mitoitukseen tai sidosryhmien kantaan...

Asia meni jo ohi ja siitä ei tarvinnut päättää mitään. Saatiin kuitenkin hyvät kokouspalkkiot, maistuvat kahvitukset ja kuluihan siinä mukavasti aikaakin.

Tosin aika näyttää miten asiaan liittyen vaikutuksia esiintynee = sivukylien kouluvetkuttelu

Äänestä

Täältäkin ääni Matille:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kukahan kepu on seuraava kaupunginjohtaja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu