että menikö tämä sittenkin niin, että minä kaipasin täällä sinua ja sinä jotain toista. Ei se ihme olisi. Pieni maa tämä Suomi.
Olen tässä miettinyt
Anonyymi-ap
34562
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Itse asiassa aloittaja, ottamatta kantaa sinun tilanteeseesi, uskon, että omassa tapauksessa se meni juuri näin, mutta monikossa. Muita. Kaipasi muita.
Ei kai täällä sellaisia ole, jotka monia kaipaa kerralla. Ne on troIIeja sellaiset.
Toiset ihastuu nopeasti ja vaihtaa kohdetta tiuhaan. Tunnen kyllä sellaisia ihmisiä jopa erittäin hyvissä kavereissa on näitä. Ovat omanlaisiaan ja tavallaan olisi helpompi olla sellainen itsekin.
On olemassa ns. ystäviä. Joskus miettii millaisia kertovat suureen ääneen ympäriinsä olevansa paraskavereita. Sitten onkin kuullut mitä potaskaa levitelleet ympäriinsä. Ollaan me ihmiset vaan kummia. Hyviä ystäviä kavereita? Olenpa yksin nykyisin erakkona luullut joistain ihan muuta. Niin kyllä sitä hyvin viihtyy yksinäänkin😁ei tule ermielisyyksiä ittekseen.
Enpä kuulu joukkoon, joka ystävistään tai parasystävistään paskaa puhuu. Enkä ajatellut ryhtyä erakoksi sen takia, että joskus on ollut kaveri, joka puhuu paskaa seläntakana. Kyllä ne ihmiset on heivattu aikaa sitten ja jatkettu niiden kanssa, joista ei ole pahaa sanottavaa.
Ei ole mahdollista ainakaan omalla osallani.
Ei mahdu kukaan muu elämääni nyt. En jaksa, enkä halua, ei kiinnosta kukaan muu.
Niin, sinun elämääsi mahtuu vain yksi mutta voihan sinua silti joku toinen täällä kaivata. Sellainen joka ei mahdu elämääsi. Et sinä voi itse päättää kuka sinua kaipaa. Se voi olla väärä kaipaaja.
Voi olla, niihän voi olla oikeassakin elämässä että joku yllättävä saattaa kaivata. Ei voi tietää. Siksi yritän olla mukava kaikille jos suinkin vain pystyn ja en halua aiheuttaa tarkotuksella kenellekään pahaa mieltä.
Sitä pahuutta on tässä kavalassa maailmassa ihan riittävästi.
Juu en ole se nuori namitussu.
Minä olen nainen eikä kaivattuni ole nuori.
Tietenkin olet. Et ikinä ilmoitta aloituksessa että olet nainen ja juttelet täällä kuin tutuille.
Minä kirjoitin kuin hänelle. Eihän tämä mitenkään voi teihin muihin liittyä. 😁
Jutteletko* ehkä tällainen psykoottinen käyttäytyminen on vaan se uus normaali
Itse asiassa aloittaja, ottamatta kantaa sinun tilanteeseesi, uskon, että omassa tapauksessa se meni silleen, että todella pitkään, muutamia vuosia kerroin naiselle mitä olen vailla, mitä kaipaan, kerroin hänelle tunteistani, kehuin häntä, välitin hänestä, mutta tajusin vain, että hän roikotti minua mukana, koska halusi kohottaa omaa huonoa itsetuntoa. Lopulta hän käänsi asian minun syyksi, että sai lopulta jätettyä minut ilman huonoa omaatuntoa. Minulla ei ole ollut yhtään naista tässä muutamien vuosien aikana, mutta hän taisi löytää seksiseura sivustolta seuraa itselleen. Harmittaa, että odotin häntä näin pitkään jos hän olikin samanlainen kuin monet muut naiset. Mistähän löytäisi uskollisen ja luotettavan naisen itselle.
Yhtä olen ikävöinyt ja näitä ainutlaatuisia tunteitani tänne sanoittanut jo yli puoli vuotta.
Pieni maa ja sittenkin pieni palsta. Kyllä täältä saattaa löytää just sen etsimänsä. Minä en ole ikinä kaivannut muuta kuin yhtä Häntä...tai siis ja halusin jotain kertoa miksi. Täten ilmoitan.
Käyttäkää niitä nimiä
Mitä se hyödyttää vaikka tämä miestrolli spämmäisi niitä nimiä, onkohan uskos vähän liian vahva tms? En sano, että touhu on ihan cockoo for cocopuffs mutta
Hän mies ei jäänyt ainoastaan kaipaamaan toisia, hän myös pani heitä hyvin mielellään.
No tuo nyt on liiottelua! Et antanut, kun tuli antamisen aika.
Olen viime aikoina kieltämättä ajatellut monenlaista.
Enhän kyllä millään varmuudella tiedä onko eräs tietty mies henkilö minua kaivannut täällä. Olen kai vaan uskotellut itselleni niin joistakin tutun tuntuisista asioista.
Itse en paljon ole täällä huudellut, mutta kyse aina samasta henkilöstä, en ole muista kiinnostunut.
Mikä toisi varmuuden?
Ne saman kaltaista tilannetta
läpikäyvien ihmisten kirjoitukset palstalla saa aivot harhailemaan ..
Ja ihastuneen aivokemia senku vain autaa luulemaan
Kun ihastunut mieli luo sen ihmisen jokapaikkaan
Aivot vain toimii nii
Siks pitääki välillä tarkistaa tarkemmilla kuvailuilla
ja yksityiskohdin että että täsmääkö sittekkään
Tai kysyä asiaa toisaalla ...
Jos siis on niitä irl yhteyksiä olemassa..
Ettei haaveile vielä ihan ventovieraasta palstalla vain..
Kaipaava mieli voi tehdä tepposet .
Ja se on todella tavallista et niin käy.
Se taas et mollemat kirjoittelee täälä on yhtä harvinaista kun se et voitais lottovoiton.
Sitte parit jotka mollemmat sovitusti palstalla..
Tai tyyppien exii yms.
Hyvä kysymys. Täällä ei mikään.
Pöllöthän ne täällä vain huhuilevat pimeään yöhön löytämättä etsimäänsä. Ehkä joskus vahingossa tärppää.
Voi hyvin olla, että hän mies on kaipaillut täällä useampaakin. On hän semmoinen..<3 niin kauniisti kirjoittaakin..Itse olen jämähtäjä, joten yhtä ja samaa ajattelut tässä kuukausia. Tiedostan sen, että sitten kun jostain oikein innostun ja (huom!) alan välittämään rakkaudellisesti, niin en osaa luovuttaa. Edes hädässä ja vaikka itseä sattuisi. Väsyksiin asti ajattelen omaa rakasta, vaikka sitten syvimmässä päädyssä nurkkaan ahdettuna.
Kerro nyt edes jotain tunnisteita. Miten luulet, että asiat etenee jos kaivattusi ei edes tunnista sinua?
Miten luulet että sinun ns asiasi etenee kun valkkaat miehen absurdeimpia humpuukikommentteja mihin kitiset alentuvasti?
Sitä miettinyt
Namitussua
Kymmenen vuotta sama nainen mun haaveissa.
Kiinnostuin mies matkan varrella, vuosia vuosia minäkin sinua🤔♥️
Et ole aloittaja. Älä esitä täällä ketään.
Kaikki vastaukset oli muilta kuin aloittajalta. En tee enää aloituksia itse vaan jatkossa olen teidän aloitusten aloittaja.