Voiko oikeesti olla verovaroin tuotetut ohjelmat näin ala-arvoisia?
Aamuisin joku v..un Marko miettinen, linda vettanen, iltaisin Maija Salminen tänä yönä Koivisto Lauri ... ei oikeesti oikolukukin hukassa saati että jotain selkeästi puhuisi!
Haloo, nyt osaamattomat ulos, pois, heti...thx
Aamuisin joku v..un Marko miettinen, linda vettanen, iltaisin Maija Salminen tänä yönä Koivisto Lauri ... ei oikeesti oikolukukin hukassa saati että jotain selkeästi puhuisi!
Haloo, nyt osaamattomat ulos, pois, heti...thx
Vastaukset 9
Vanhimmat
No mutta! Ei ihme että nimihullu sekosi taas viime yönäkin tähän aikaan, jos noin huonoja ohjelmia. Vanhat ihmiset kuuntelee radiota.
Noin 15 min tästä aloituksesta meni ja nimihullun oli pakko raivoissaan taas laittaa litaniansa toiseen ketjuun.
Katos vaan, on taas ihan sekaisin. Mahtaako käyttää vartin iloja?
Ylessä on töissä 3000 ihmistä joista n 300 (10 %:ia) tekee ehkä tärkeää työtä uutis- ja ajankohtaisasioiden parissa. Loput suoltaa loputonta sontaa päivästä toiseen.
Juuri näin se on .
Käsittämätöntä mitä suoranaista paskaa verorahoilla tuotetaan. 😖
Jollakin on ihme vihaa joitakin radiojuontajia kohtaan. Ei toki lemmikkipoikaansa Nikoa vastaan ole mitään tietenkään sattuneesta syystä.
Verorahoja tuhlataan ihan järjettömästi. Miksi vaikkapa 10-13 oleva lähetys pitää olla 2 höpisijää, muutama vielä kentällä. Omia typeriä vitsejään kertovat, vain heitä ne naurattaa.
Alue lähetykset suht ok mutta nää valtaku nalliset ihan täyttä paskaa.
Yleltä joutaa heti 500-1000 henkilöä pois, lähetysten taso paranisi huomattavasti.
Enkä sitäkään tajua miksi Ylä-anttilalle maksetaan usea kymppitonni kuussa, ei mielestäni ole sitä taidoillaan ansainnut.
Jos Niko Saarista tarkoitat, eihän se ole Ylellä vaan joku pieni mainosrahoitteinen kanava.
Tänään 6.6. sieltä pomppasi O-P Kursi, voi taivahan tosi, miten voi olla rasittava tyyppi. Pilasi jo Seinäjoen konsertin "keskustellessaan" tämän meteorologin kanssa.