Pyhäjärven tuho

Kierre on valmis, tuhottu mikä tuhottu. Poliitikot ovat valinneet sen tien että palvelut ovat paremmin aidan toisella puolella.
12278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hyvin kapaloitu, näin on, tuskin kyseessä on aamuitkua vaan hallintoon pettyneen kuntalaisen asiallista kommenttia. Kyllä, tosi väärille jengoille ovat pääruuvaajat kunnan vieneet, pahalta näyttää.

Äänestä
  • Aamuitkijä vastaa itselleen luoden riittävää pahoinvointia hulluteensa.

    Äänestä

Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.

Äänestä
  • Normaalia vissiiin hokea yhtä ja samaa? vaihda itkunaiheesi

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Normaalia vissiiin hokea yhtä ja samaa? vaihda itkunaiheesi

    Normaalia vissiin haukkua päättäjät joka aamu. On se muuten luojan lykky että päättäjät valitaan demokraattisesti vaaleilla. Oikein hirvittää ajatella että asioiden päättämistä olis sen katastrofikauden jälkeen jatkanut sama "ryhmä".

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Normaalia vissiiin hokea yhtä ja samaa? vaihda itkunaiheesi

    Maski päähän persut. Yksinkertaista.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Normaalia vissiin haukkua päättäjät joka aamu. On se muuten luojan lykky että päättäjät valitaan demokraattisesti vaaleilla. Oikein hirvittää ajatella että asioiden päättämistä olis sen katastrofikauden jälkeen jatkanut sama "ryhmä".

    Hheh hhe hee, et voi sille mitään, vaikka tietty tahtoisit hiljentää..antaa vaan kirjoitella, kun kykenee sanoittamaan muutakin, kuin kommentoija terveystilan ohimeneviä lyhytviestejä..

    Elikkäs siitä vaan, ajallaan ja paikallaan olevista "aika-aamu-24-"teksteistä iskee näköjään sinulle ja kaltaisillesi järjenvastainen anafylaksia.

    Olet yliherkistynyt, ähäkutti!
    Anafylaktinen kritiikkipiikitys tarkoittaa etenevää, monioireista, vakavaa ja äkillistä yliherkkyysreaktiot, siilipuolustus hajoaa ja hirveä moraalinen krapula nostaa päätään.

    Äänestä

Mitä huonoja puolia tuulivoimassa on?
Tuulivoiman omat hiilidioksidipäästöt ovat noin 10 g/kWh ja ne muodostuvat lähinnä tuulivoiman rakentamisen, kasaamisen, kuljettamisen ja huollon aiheuttamista päästöistä.
Kuten kaikella energiatuotannolla, myös tuulivoimalla, on negatiivisia ympäristövaikutuksia. Näitä ovat mm. ympäristö-, näkö- ja äänihaitat.
-----
Yleisestä tutkimustiedosta poikkeustapaus muodostaa Pyhäjärvi ympäristöineen!
Lobbarit ovat saaneet uskomaan poikkeuksien olemassaolon; Pyhäjärven äänettömät ja välkkymättömät ja ympäristöystävälliset tuulivoimapuistot ja upeat tuulivoimalat..aaah uih uih...mä en kestä..
Tää on se Pyhäsalmen ihme!

Äänestä
  • Haista sinä pitkä v*ttu🤣👍

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Haista sinä pitkä v*ttu🤣👍

    2024-06-07 09:29:26 Tää on se Pyhäsalmen ihme!

    Äänestä

  • Pahinta on luottokato lompakossasi, kun et saa vuokratuloja.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Pahinta on luottokato lompakossasi, kun et saa vuokratuloja.

    Eikä Kähärä saa ostettua metsää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kierre on valmis, tuhottu mikä tuhottu. Poliitikot ovat valinneet sen tien että palvelut ovat paremmin aidan toisella puolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu