Tria ja Prismacolor tussit?

Elikkäs onko kukaan tietoinen näistä tussi merkeistä esim. mistä saisin niitä hankittua?(tavallisista kaupoista ei löydy eikä oikeen netistäkään, ainakaan suomenkielellä...:) ) Jos satut tietämään jonkin kaupan ja/tai web-osoitteen mistä noita kyniä ois mahdollista löytää niin autapa etsivää...Kiitos!
1675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tota. Prismacoloria tai triaa en oo Suomessa nähny. Turun Mangakerho joskus niitä tilaili jäsenilleen, mutta, mutta... Copic merkkisiä tusseja (jotka on mun mielestä parempia) saat esim. Turun Väristä.

Osoite

Linnankatu 17, 20100 Turku

Puhelin

02-2333566

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miira kirjoitti:

Elikkäs onko kukaan tietoinen näistä tussi merkeistä esim. mistä saisin niitä hankittua?(tavallisista kaupoista ei löydy eikä oikeen netistäkään, ainakaan suomenkielellä...:) ) Jos satut tietämään jonkin kaupan ja/tai web-osoitteen mistä noita kyniä ois mahdollista löytää niin autapa etsivää...Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu