Hei Crystal!
Tein aika merkittävän perääntymisen vaativalta "pallilta". Ratkaisuun vaikutti henkilökohtaiset syyt, mutta vaikutukset tulevat olemaan laajemmat ja moneen ihmiseen kohdistuvat. Voitko sanoa, että teinkö väärin, luovutinko liian herkästi, sittenkin? Naisihminen, jonka käytös vaikutti lopulliseen päätökseen, mitä voit hänestä sanoa? Miten asia saa päätksensä tai tulee jatkumaan?
Vastauksesta etukäteen kiittäen!
:-)
Tein aika merkittävän perääntymisen vaativalta "pallilta". Ratkaisuun vaikutti henkilökohtaiset syyt, mutta vaikutukset tulevat olemaan laajemmat ja moneen ihmiseen kohdistuvat. Voitko sanoa, että teinkö väärin, luovutinko liian herkästi, sittenkin? Naisihminen, jonka käytös vaikutti lopulliseen päätökseen, mitä voit hänestä sanoa? Miten asia saa päätksensä tai tulee jatkumaan?
Vastauksesta etukäteen kiittäen!
:-)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Et ole ainoa joka on joutunut kärsimään sen naisihmisen vuoksi. Hän on jyrä, joka rusentaa alleen kaikki jotka asettuvat hänen tielleen tai joiden hän kuvittelee asettuvan tielleen. Hän on kiero ja valehtelee omaksi edukseen.
Ratkaisusi oli näissä olosuhteissa oikea ja oikeastaan ainoa mahdollinen vaikka sinusta voi tuntua että pakenit ja pelastit vain itsesi. Ne jotka jäivät joutuvat edelleenkin kärsimään, mutta sinä et voi etkä olisi voinut auttaa heitä. Omalla kohdallasi tulee hengähdys- ja mietintätauko. Tulee hetkiä, kun ehkä kadut päätöstäsi, mutta siihen ei kannata tuhlata energiaa.
Hei Crystal!
Kiitos vastauksestasi. Joku muu on jatkanut kyselyitä siis nuo kaksi aiemmin kysyttyä, toivottavasti vastaat kuitenkin tähän oman kysymykseni jatkoon..
Kuvailit tätä naisihmistä todella osuvasti, jyrä sopii häneen täydellisesti. Todella jo nyt olen miettinyt, että olisiko pitänyt kestää hänen käytöstään, mutta en olisi varmaankaan kauaa kestänyt, ilman, että olisin todella alentunut itsekkin hänen tasolleen.
Asia joka TODELLA tässä huolestuttaa on se, että miten näet meidän sijoituksen tässä kenties kärsivän, vai osaako tämä naisihminen olla suunsa väärti eli saa yksinään hoidettua asiat kuntoon. Olin tässä kokoonpanossa ainut ammattilainen, jolla oli asian vaatimaa kokemusta ja tietopohjaa. Vaan mites nyt? Tuleeko naisihmisen puheet=valehtelut muuttamaan muiden ihmisten tunteet minua kohtaan vai tajuavatko he,millainen ihminen hän todellisuudessa on? Hajoaako nykyinen jäljelle jäänyt ryhmä vai jatkaako se ja kuinka kauan tämä naisihminen saa jatkaa? Eikö hänelle loppua näy?
Jälleen kiitos jo etukäteen vastauksestasi.
:-)
Sinun ei olisi pitänyt kestää hänen käytöstään, eikä kenenkään muunkaan. Kukaan ei vain oikein uskalla vastustaa häntä avoimesti tai sanoa hänelle suoraan. Sinun ei olisi ikinä pitänyt ryhtyä hänen kanssaan bisneksiin. Hän vain osaa olla niin vakuuttava, kun häntä ei tunne. Hän haluaa kaiken kiitoksen itselleen, kun asiat menevät hyvin, syylliset taas löytyvät aina muista. Muut huomaavat millainen hän on jos joutuvat tarpeeksi tekemisiin hänen kanssaan. Kaikki eivät vain joudu ja siksi luottavat häneen. Jyränainen tuntuu saavan jatkaa ikuisesti, hänelle on niin vaikea voida mitään ja hän on varmistanut asemansa. Ryhmänne toivo on siinä, että hän tekee tarpeeksi virheitä ja tiedot hänen tekemisistään kantautuvat oikeisiin korviin. Se ei valitettavasti ole kovin todennäköistä.
Voi kamala!!
Olemme miettineet jopa muuttoa tämän tilanteen takia, jotta pääsisimme hänen vaikutuspiiristään eroon. Mitenkäs sen ajatuksen kanssa? Tarvitseeko mennä niin pitkälle? Ylipäänsä olemme kyllä harkinneet muuttoa, osaatko sanoa nopeuttaako tämä tapaus sitä, tai toteutuuko unelma omasta talosta vielä?
Tuleeko tämä tapaus vaikuttamaan omaan uraani mitenkään? Onko minussa ylipäänsä potenttiaalia olla vaativissa tehtävissä, koska ainahan on joku joka napisee? Tämä nainen vain tuntui mieleltään "sairaalta", jos uskallan näin sanoa ja hänen kanssaan työskentely tuntui suorastaan pelottavalta..
Kiitos sinulle jälleen..
Riittää ettei sinun tarvitse enää työskennellä hänen kanssaan. Kun olet päässyt sieltä pois, toisenlainen elämä ja työnteko pääsee alkamaan, huomaat sen kyllä kunhan vähän toivut menneestä. Sinulla on kykyjä, se jyrä vain on sellainen että hän lyttää kaikki joiden kanssa on tekemisissä ottaakseen kaiken kunnian kaikesta itselleen. Pahinta mitä voi tehdä on alkaa itsekin uskoa siihen mitä hän yritti saada muut uskomaan. Et ole enää hänen vaikutusvallassaan. Jos hän tulee joskus muualla vastaan, sinun ei tarvitse edes tuntea häntä vaan voit pyyhkiä hänet täydellisesti elämästäsi.
Kiitos kovasti näistä vastauksistasi!
Kovasti oli apua ja nyt pienen lomaviikonlopun jälkeen elämä tuntuukin jo paremmalta, vaikka naapuri"sopua" ei olekkaan.
Jatkan elämääni ja jätän tämän jakson mielelläni taakseni..
Kaikkea hyvää Sinulle Crystal!
:-)
asiasta joka alkoi 18.3.2001 naisesta joka liittyy asiaan,kuinka kauan vielä hänen kieroilunsa jatkuu.
tämä raastava tuska helpottaa.Voitko neuvoa jotain mikä auttaisi tässä tilanteessa ?Mitä tuo nainen ajaa takaa,vai onko kyse hänelle,vain rahasta?
näet apua kysymykseeni 17.6 klo12.26 Kiitos