Jotta noita taloja/asuntoja saadaan myytyä, niin hintojen pitää pudota ainakin 20-30 %. Pankit eivät lainoita Sievin asuntoja ja Sievi on muuttotappiokunta.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Hintoja pitää pudottaa vielä enemmän n. 30-50 %.
- Anonyymi
No kyllä ne on hinnat tippuneet melkein joka paikkakunnalla, jopa isoissa kaupungeissakin, ja suurin osa maasta on muuttotappio aluetta.
Eli ei Sievi siinä mielessä mikään kovin suuri poikkeus oo.
Tosin esim Ylivieskassa menee melkein kaikessa paremmin kuin sievissä. Mutta eipä tuo välimatka pitkä oo. Sievihän on käytännössä ylivieskan "lähiö".
Pitäisi ehkä jotain kuntaliitos asiaa miettiä.
Joko ylivieskan, tai nivalan kanssa... 🤔- Anonyymi
Ei Sievin kannata alkaa Ylivieskaa elättään. Mikäs veroprosentti Ykassa on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571460Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 64782
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus61699- 46665
- 51652
- 52572
- 76566
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187558