Ylen uudistus Tv:ssä on surkea.

Anonyymi-ap

Laimean sinistä, sääkartat pienet,jotenkin hämärä studio ,värimaailma ankea.
Ehkä yksi maailman ankeimmista studioista.
Onko muut värit kielletty? Käytössä vain laimea sininen ja harmaa?

3

467

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama havainto, on kuin olisimme palanneet mustavalkotelevisioiden aikaan. Samat kuvat yhä siinä alkuliturgiassa, on kyllä nähty jo ne. Ja sitten se järjetön pimputuksen määrä alussa, kesken uutisten ja varsinkin lopussa, säätiedotuksen päällä ja jälkeen. Sanotaan että ihmisten pitäisi rauhoittua, väitetään että uusi studio on rauhoittava mutta se yksinkertainen, nopeatahtinen rynkytys kyllä kumoaa kaiken muun rauhoittavan.

      MTV on tällä hetkellä kirkkaasti parempi, onneksi se on olemassa.

      • Anonyymi

        Älkäähän nyt , hyvä vaalikarja ,vielähän niitä kanavia on katsottavaksi vaikka ei yhdestä formaatista pitäisikään ... ja jos, siis JOS sattuu rahaa olemaan , saa kyllä lisää ohjelmia katsottavakseen ja mahdollisuus katsoa YLEn tarjonta on myöhemminkin vaikka ennakkonäytöksen ja varsinaisen lähetyksen sattuisi jostain syystä missaamaan ... Säästökuurin takia ei ketään työkaveria , puoluetoveria tai muita hyviä kollegoita irtisanottu , ei toki , kuluissa säästettiin ja nyt saa suuri yleisö vielä nauttia uusinnasta , toistosta ja kertauksesta ... ja seuraavassa kuussa varmuuden vuoksi vielä sarjasta " vieläkö muistat ? " Susirajan taakse ei tietenkään enää kannata kaikkea lähettää eikä näyttää , ei siellä savupirteissä oikein hyvin peränurkan televisio erotukaan joten saavat tyytyä vähempiin kanaviin , säästöä se on pienikin säästö ..


    • Anonyymi

      Yleä ottaa päähän ameriikka ja Trump.
      Tämä oli jo tiedossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      92
      5288
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4121
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2229
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2078
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1815
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1464
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1280
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1066
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1001
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1000
    Aihe