Laimean sinistä, sääkartat pienet,jotenkin hämärä studio ,värimaailma ankea.
Ehkä yksi maailman ankeimmista studioista.
Onko muut värit kielletty? Käytössä vain laimea sininen ja harmaa?
Ylen uudistus Tv:ssä on surkea.
3
572
Vastaukset
- Anonyymi
Sama havainto, on kuin olisimme palanneet mustavalkotelevisioiden aikaan. Samat kuvat yhä siinä alkuliturgiassa, on kyllä nähty jo ne. Ja sitten se järjetön pimputuksen määrä alussa, kesken uutisten ja varsinkin lopussa, säätiedotuksen päällä ja jälkeen. Sanotaan että ihmisten pitäisi rauhoittua, väitetään että uusi studio on rauhoittava mutta se yksinkertainen, nopeatahtinen rynkytys kyllä kumoaa kaiken muun rauhoittavan.
MTV on tällä hetkellä kirkkaasti parempi, onneksi se on olemassa.- Anonyymi
Älkäähän nyt , hyvä vaalikarja ,vielähän niitä kanavia on katsottavaksi vaikka ei yhdestä formaatista pitäisikään ... ja jos, siis JOS sattuu rahaa olemaan , saa kyllä lisää ohjelmia katsottavakseen ja mahdollisuus katsoa YLEn tarjonta on myöhemminkin vaikka ennakkonäytöksen ja varsinaisen lähetyksen sattuisi jostain syystä missaamaan ... Säästökuurin takia ei ketään työkaveria , puoluetoveria tai muita hyviä kollegoita irtisanottu , ei toki , kuluissa säästettiin ja nyt saa suuri yleisö vielä nauttia uusinnasta , toistosta ja kertauksesta ... ja seuraavassa kuussa varmuuden vuoksi vielä sarjasta " vieläkö muistat ? " Susirajan taakse ei tietenkään enää kannata kaikkea lähettää eikä näyttää , ei siellä savupirteissä oikein hyvin peränurkan televisio erotukaan joten saavat tyytyä vähempiin kanaviin , säästöä se on pienikin säästö ..
- Anonyymi
Yleä ottaa päähän ameriikka ja Trump.
Tämä oli jo tiedossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134613Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1643170Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479